Observer Carbon on erittäin kevyt tuoli, joka on suunniteltu ulkokäyttöön. Siinä on kestävä hiilikuiturunko, joka takaa pitkäaikaisen suorituskyvyn ja luotettavuuden. Sen kompakti muotoilu mahdollistaa helpon kuljetuksen, ja mukana toimitettava kantolaukku helpottaa liikkumista. Korkea selkänoja takaa mukavuuden pitkäkestoisessa käytössä. Käytännölliset aukot parantavat hengittävyyttä ja vähentävät kokonaispainoa. Kantolaukku voidaan kiinnittää runkoon, ja se tarjoaa kätevän tavan järjestellä tärkeät tarvikkeet. Lisäksi sivussa on kiinnityskohta, jota voidaan käyttää Robens-pullotelineen kanssa ja joka tarjoaa lisämukavuutta retkillesi.
| Tuotenimi: | Robens Observer Carbon Retkituoli - Valkoinen |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766429 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 550/690/1000mm |
| maksimikuorma: | 120kg |
| pakkauskoko (p/l/k): | 480/100/130mm |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 990g |
| valmistajan tuotekoodi: | 490126 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388159854 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |