Frontiersman Light on monipuolinen retkituoli, joka tarjoaa lisää mukavuutta ja käytännöllisyyttä. Se toimii sekä lisäistuimena että jalkatukena ja tarjoaa kätevän ratkaisun palautumiseen aktiviteettien aikana. Paksu pehmuste parantaa eristeen ja mukavuuden tasoa, joten tuolia voi käyttää pidempään erilaisissa ympäristöissä. Frontiersman Light on varustettu tukevalla alumiinirungolla, ja sen leveät jalat takaavat vakauden pehmeällä alustalla. Sen kompakti muotoilu sisältää integroidun kantolaukun. Tämä tuote edustaa Robensin sitoutumista laatuun ja luotettavaan suorituskykyyn retkeilyssä.
| Tuotenimi: | Robens Frontiersman Light Retkituoli |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766422 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 490/480/680mm |
| maksimikuorma: | 100kg |
| pakkauskoko (p/l/k): | 320/120/90mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 570g |
| valmistajan tuotekoodi: | 490114 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5709388159847 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |