Robens Fire Wasp -keittosetti on monipuolinen retkeilyaterian laittoratkaisu, joka on suunniteltu luotettavaan retkeilyaterian laittamiseen. Tämä kompakti paketti sisältää 1 litran kattilan kannella, pietsosytytyksellä varustetun kaasukeitin-polttimen, kaasupatruunan jalustan ja tuulensuojan, jotka mahdollistavat tehokkaan ruoanlaittamisen monenlaisissa olosuhteissa. Tärkeimpiä ominaisuuksia ovat tehokas 3200 W:n lämmöntuotto ja integroitu lämmönvaihdin, joka takaa nopean kiehumisen ja paremman polttoainetehokkuuden jopa tuulisissa olosuhteissa.
Keitin-järjestelmään kuuluu ripstop-säilytyskassi, ja kattilan kahvat ovat taitettavat ja varustettu lukitusmekanismilla turvallisuuden parantamiseksi. Järjestelmä on suunniteltu siten, että kattilaan mahtuu 100 g:n tai 230 g:n kaasupatruuna, mikä maksimoi tilan ja helpottaa kuljetusta.
| Tuotenimi: | Robens Fire Wasp keittosysteemi - Grey |
| Valmistaja: | Robens |
| Tuotenumero: | ROB766421 |
| toiminta: | Retkeily |
| liesiversio: | Keittotaso |
| polttoaine: | Kaasu |
| liesiliitin: | Kaasupatruuna kierreventtiilillä |
| lieden teho: | 3200W |
| polttoaineenkulutus: | 229g/h |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa |
| Paino: | 398g |
| GTIN: | 5709388159663 |
| Valmistajan sivu: | http://www.robens.de/ |