Se alkaa pienestä. Innostuksen kipinä maailmassa, joka tuntuu vielä valtavalta. Horjuminen, nauru, naarmuuntunut polvi, ja se loistaa kirkkaammin. Katsot ympärillesi varmistaaksesi, että he ovat aivan takanasi. Kunnes eräänä päivänä sinun ei enää tarvitse tehdä niin. Ja sitten huomaat, että kyse ei ole koskaan ollut pelkästään pyöräilystä. Vaan siitä, kuinka vaativasta haasteesta ja ripauksesta uteliaisuutta syntyy vähitellen luonnetta ja itseluottamusta.
Tehokas joustohaarukka: Ilmajoustohaarukka toimii epätasaisilla poluilla hallitusti ja reagoivasti. Pyörä säilyttää pidon ja kulkee hallitusti myös teknisessä maastossa.
Vario-satulatolppa: MC22 toimii alhaisemmalla sisäpaineella, jotense on helppo aktivoida ja säätää tarkasti. Vario-satulatolppa kasvaa mukana ja sitä voidaan pidentää, jotta se toimii ja istuu optimaalisesti pitkään. Vakiona 75 mm:n joustomatka, laajennettavissa 100 mm:iin.
Mukautuva ohjainkannatin: Ohjainkannatinta voidaan pidentää 40 mm:stä 55 mm:iin helposti asennettavan välilevyn avulla. Tämä pidentää käyttöikää ja takaa luonnollisen istuma-asennon myös lapsen kasvaessa.
| Tuotenimi: | Orbea KIMU 24 H10 TR - 24" Lasten pyörä - 2026 - metallic sunset |
| Valmistaja: | Orbea Bikes |
| Tuotenumero: | OEA766230 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| ketju: | KMC eGlide |
| rataspakka: | Microshift |
| vaihtaja: | Microshift M6195 |
| takavaihteenvaihtaja: | Microshift |
| etuhammasratassuhde: | 28 |
| kampisarja: | Alloy, 140mm |
| jarrut: | Shimano MT410 Hydraulic Disc |
| renkaat: | Alloy, 8H |
| satulatolppamalli: | OC Mountain Control MC22 | 31.6mm | Dropper |
| satula: | SD 0.4 | 234x138mm |
| ohjaustanko: | MTB, Alloy | 31,6 | 620mm |
| ohjainkannatin: | MTB custom | Alloy | +15mm Spacer |
| haarukka: | Manitou Machete Junit Sport | 100mm | 15x110 Boost |
| ohjauslaakeri: | FSA 1-1/8 - 1-1/2" Integrated |
| runko: | Orbea Kimu 24 TR |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | mikroSHIFT |
| välityssuhde: | 11-42 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 24" (507mm) |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 100 mm |
| polkimet: | VP-229 Black |
| renkaat: | Schwalbe Rocket Ron Evo | 24x2.35 | Super Race TLE |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Violetti |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | U00924J4 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Tuotesarja: | Orbea - Kimu |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 9 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 8434446118500 |
| Valmistajan sivu: | https://www.orbea.com/ |