Ilmava Hubba Hubba LT 3 -teltta on erityisen monipuolinen: sitä voidaan käyttää myös 4 hengen teltana. Teltassa on tilaa kolmelle leveälle makuualustalle tai järjestelystä riippuen jopa neljälle normaalikokoiselle makuualustalle, joten se sopii yhtä hyvin retkeilyyn kuin autoleirintäänkin.
Sisätila
Sisätila on 4,35 m²:n kokoisena erittäin tilava ja ilman kapenemista, joten sinne mahtuu nykyaikaiset suorakulmaiset makuualustat ja voit levätä mukavasti ja odottaa tarvittaessa parempaa säätä. Sisäteltta on pääosin valmistettu suulakevärjätystä mikromesh-kankaasta, joka takaa poikkeuksellisen hengittävyyden ja hyönteissuojan ja sopii täydellisesti tähtien katseluun selkeinä öinä. Suoraviivaisissa sisäänkäynneissä on vetoketjut, joita voi käyttää yhdellä kädellä. Lisäksi vetoketjut päättyvät sulkemisen jälkeen aina samaan kohtaan, jotta vetoketjun liukukappaleen löytää helposti myös pimeässä. Säilytystaskut kaikenlaisille laitteille, kulmissa kaapelireitit kuulokkeille ja latauskaapeleille. Suuret säilytystilat pään yläpuolella ovat ihanteellisia otsalamppuille, aurinkolasille ja muille tavaroille. Mukana toimitettu pyykkinaru helpottaa märkien vaatteiden kuivattamista.
Ulkotila
Symmetrisen rakenteensa ansiosta Hubba on uskomattoman nopea pystyttää yllättävän sateen sattuessa. Vankat, kevyet telttatangot, PFAS-vapaa ja vettä hylkivä pinnoite sekä teipatut saumat varmistavat, että Hubba pysyy vakaana ja kuivana, jotta voit odottaa mukavasti parempaa säätä. Camouflage-vihreässä ulkoteltassa on suuret eteiset, joissa on runsaasti säilytystilaa varusteille. Helppokäyttöiset, auki ja kiinni sulkeutuvat eteiset on varustettu StayDry™-sadevesikouruilla, jotka keräävät pisarat, kun taas parannetut tuuletusluukut takaavat entistä paremman ilmankierron. Laadukkaat metalliset kulmakiinnikkeet ovat helppokäyttöisiä ja erityisen kestäviä. Toimituksen sisältö on kahdeksan Mini-Groundhog™-telttakiilaa, jotka ovat tukevia ja kevyitä.
Yhteenveto: Uskomattoman monipuolinen, mukava ja tilava – Hubba Hubba LT 3 on uusi kumppanisi kaikkiin seikkailuihin kaukana kotoa.
Kattomateriaali: Läpivärjätty 20D-polyesterimikromesh / 20D-ripstop-nylon, jossa on PFAS-vapaa DWR-pinnoite
Pohjamateriaali: Läpivärjätty 20D-ripstop-nylon, 1800 mm polyuretaani ja PFAS-vapaa DWR-kyllästys
Ulkomateriaali: läpivärjätty 20D-ripstop-nylon, 1200 mm polyuretaani ja PFAS-vapaa silikoni
Sauvat: (1) DAC NSL 9,6/10,25 mm
| Tuotenimi: | MSR Hubba Hubba LT 3 Teltta - Green |
| Valmistaja: | MSR |
| Tuotenumero: | MSR765693 |
| toiminta: | Retkeily |
| pakkauskoko (p/l/k): | 510/170/170mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Patikointi |
| telttarakenne: | Kupoli |
| Henkilömäärä: | 3, 3 - 4 |
| teltan vähimmäispaino: | 1980g |
| sisäänkäynnit: | 2 |
| apse: | 2 |
| Jalkatapit: | 8 |
| telttanarut: | 4 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Oliivi |
| Paino: | 2170g |
| valmistajan tuotekoodi: | 14308 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 40818143087 |
| Valmistajan sivu: | https://www.msrgear.com/ |