Ilmava, tilava ja kevyt Hubba Hubba LT 2 tarjoaa runsaasti tilaa sinulle ja toiselle henkilölle.
Sisätila
Sisätila on 2,95 m²:n kokoisena erittäin tilava ja ilman kapenemista, joten sinne mahtuu nykyaikaiset suorakulmaiset makuualustat ja voit levätä mukavasti ja odottaa tarvittaessa parempaa säätä. Sisäteltta on pääosin valmistettu suulakevärjätystä mikromesh-kankaasta, joka takaa poikkeuksellisen hengittävyyden ja hyönteissuojan ja sopii täydellisesti tähtien katseluun selkeinä öinä. Suoraviivaisissa sisäänkäynneissä on vetoketjut, joita voi käyttää yhdellä kädellä. Lisäksi vetoketjut päättyvät sulkemisen jälkeen aina samaan kohtaan, jotta vetoketjun liukukappaleen löytää helposti myös pimeässä. Säilytystaskut kaikenlaisille laitteille, kulmissa kaapelireitit kuulokkeille ja latauskaapeleille. Suuret säilytystilat pään yläpuolella ovat ihanteellisia otsalamppuille, aurinkolasille ja muille tavaroille. Mukana toimitettu pyykkinaru helpottaa märkien vaatteiden kuivattamista.
Ulkotila
Symmetrisen rakenteensa ansiosta Hubba on uskomattoman nopea pystyttää yllättävän sateen sattuessa. Vankat, kevyet telttatangot, PFAS-vapaa ja vettä hylkivä pinnoite sekä teipatut saumat varmistavat, että Hubba pysyy vakaana ja kuivana, jotta voit odottaa mukavasti parempaa säätä. Camouflage-vihreässä ulkoteltassa on suuret eteiset, joissa on runsaasti säilytystilaa varusteille. Helppokäyttöiset, auki ja kiinni sulkeutuvat sisäänkäynnit, joissa on eteiset, on varustettu StayDry™-sadevesikouruilla, jotka keräävät pisarat, kun taas parannetut tukijalan tuuletusluukut takaavat entistä paremman ilmankierron. Laadukkaat metalliset kulmakiinnikkeet ovat helppokäyttöisiä ja erityisen kestäviä. Toimituksen sisältö on kahdeksan Mini-Groundhog™-telttakiilaa, jotka ovat tukevia ja kevyitä.
Yhteenveto: Tämä on uusi suosikkitelttasi, olitpa sitten vaelluksella tai kajakkiretkellä. Sen voi ottaa mukaan minne tahansa, missä tarvitaan tilavaa ja kevyttä suojaa.
Kattomateriaali: Läpivärjätty 20D-polyesterimikromesh / 20D-ripstop-nylon, jossa on PFAS-vapaa DWR-pinnoite
Pohjamateriaali: läpivärjätty 20D-ripstop-nylon, 1800 mm polyeteenuretaani ja PFAS-vapaa DWR-kyllästys
Ulkomateriaali: läpivärjätty 20D-ripstop-nylon, 1200 mm polyuretaani ja PFAS-vapaa silikoni
Sauvat: (1) DAC NFL 9,3 mm
| Tuotenimi: | MSR Hubba Hubba LT 2 Teltta - Green |
| Valmistaja: | MSR |
| Tuotenumero: | MSR765692 |
| toiminta: | Retkeily |
| pakkauskoko (p/l/k): | 510/140/140mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Patikointi |
| telttarakenne: | Kupoli |
| Henkilömäärä: | 2 |
| teltan vähimmäispaino: | 1360g |
| sisäänkäynnit: | 2 |
| apse: | 2 |
| Jalkatapit: | 8 |
| telttanarut: | 4 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Oliivi |
| Paino: | 1540g |
| valmistajan tuotekoodi: | 14307 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 40818143070 |
| Valmistajan sivu: | https://www.msrgear.com/ |