Hubba Hubba LT 1 on uusi, hengittävä ja erityisen tilava kotisi kaukana kotoa.
Sisätila
Sisätila on 1,82 m²:n kokoisena erittäin tilava ja ilman kapenemista, joten sinne mahtuu nykyaikaiset suorakulmaiset makuualustat ja voit levätä mukavasti ja tarvittaessa odottaa parempaa säätä. Sisäteltta on valmistettu suulakevärjätystä mikromesh-kankaasta, joka takaa erinomaisen hengittävyyden ja hyönteissuojan ja sopii täydellisesti tähtien katseluun selkeinä öinä. Suorakulmainen sisäänkäynti on varustettu vetoketjuilla, joita voi käyttää yhdellä kädellä. Lisäksi vetoketjut päättyvät sulkemisen jälkeen aina samaan kohtaan, jotta vetoketjun liukukappaleen löytää helposti myös pimeässä. Säilytystaskut kaikenlaisille laitteille, kulmissa kaapelireitit kuulokkeille ja latauskaapeleille. Koko säilytystila pään yläpuolella on ihanteellinen otsalamppuille, aurinkolasille ja muille tavaroille. Mukana toimitettu pyykkinaru helpottaa märkien vaatteiden kuivattamista.
Ulkotila
Symmetrisen rakenteensa ansiosta Hubba on uskomattoman nopea pystyttää yllättävän sateen sattuessa. Vankat, kevyet telttatangot, PFAS-vapaa ja vettä hylkivä pinnoite sekä teipatut saumat varmistavat, että Hubba pysyy vakaana ja kuivana, jotta voit odottaa mukavasti parempaa säätä. Camouflage-vihreässä ulkoteltassa on suuri eteinen, jossa on runsaasti säilytystilaa varusteille. Helppokäyttöinen, auki ja kiinni sulkeutuva eteinen on varustettu StayDry™-vesikourulla, joka kerää pisarat, kun taas parannettu tuuletusluukku takaa entistä paremman ilmankierron. Laadukkaat metalliset kulmakiinnikkeet ovat helppokäyttöisiä ja erityisen kestäviä. Toimituksen sisältö on kahdeksan Mini-Groundhog™-telttakiilaa, jotka ovat tukevia ja kevyitä.
Yhteenveto: Monipuolinen Hubba Hubba 1 LT tarjoaa legendaarisen kevyen mukavuutensa ansiosta kaiken, mitä tarvitset kolmen vuodenajan seikkailuihisi.
Kattomateriaali: Läpivärjätty 20D-polyesterimikromesh / 20D-ripstop-nylon ja PFAS-vapaa DWR-pinnoite
Lattian materiaali: Läpivärjätty 20D-ripstop-nylon, 1800 mm polyeteeri-uretaani ja PFAS-vapaa DWR-kyllästys
Sadesuojakangas: Läpivärjätty 20D ripstop-nylon, 1200 mm polyeteeri-uretaani ja PFAS-vapaa silikoni
Sauvat: (1) DAC NFL 8,7 mm
| Tuotenimi: | MSR Hubba Hubba LT 1 Teltta - Green |
| Valmistaja: | MSR |
| Tuotenumero: | MSR765691 |
| toiminta: | Retkeily |
| pakkauskoko (p/l/k): | 460/130/130mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Patikointi |
| telttarakenne: | Kupoli |
| Henkilömäärä: | 1 |
| teltan vähimmäispaino: | 1070g |
| sisäänkäynnit: | 1 |
| apse: | 1 |
| Jalkatapit: | 8 |
| telttanarut: | 4 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Oliivi |
| Paino: | 1230g |
| valmistajan tuotekoodi: | 14306 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 40818143063 |
| Valmistajan sivu: | https://www.msrgear.com/ |