Ilmavampaan LT-teltan sukulainen Hubba Hubba HD 3 mahtuu jopa neljälle hengelle. Siinä on tilaa kolmelle leveälle makuualustalle tai järjestelystä riippuen jopa neljälle normaalikokoiselle makuualustalle, ja se on suunniteltu tarjoamaan vankkaa sääsuojaa ja mukavuutta kaikille.
Ulkopuoli
Symmetrisen rakenteensa ansiosta Hubba on uskomattoman nopea pystyttää yllättävän sateen sattuessa. Vankat, kevyet telttatangot, kestävä, PFAS-vapaa ja vettä hylkivä pinnoite sekä teipatut saumat varmistavat, että Hubba pysyy vakaana ja kuivana. Ulkoteltassa on suuret eteiset, joissa on runsaasti säilytystilaa varusteille. Helppokäyttöiset, auki ja kiinni sulkeutuvat eteiset on varustettu StayDry™-vesikouruilla, jotka keräävät pisarat, kun taas parannetut tuuletusluukut takaavat paremman ilmankierron. Toimituksen sisällössä on ylimääräiset kiinnitysköydet, jotta voit pystyttää teltan juuri haluamallasi tavalla ja varmistaa vielä paremman vakauden kovassa tuulessa. Laadukkaat metalliset kulmakiinnikkeet ovat helppokäyttöisiä ja erityisen kestäviä. Toimituksen sisältö on kahdeksan Mini-Groundhog™-telttakiilaa, jotka ovat vankkoja ja kevyitä.
Sisätila
Sisäteltta on 4,35 m²:n kokoisena erittäin tilava ja ilman kapenemista, joten sinne mahtuu nykyaikaiset suorakulmaiset makuualustat ja voit levätä mukavasti ja tarvittaessa odottaa parempaa säätä. Sisäteltta koostuu pääosin kestävästä nailonkankaasta, joka tarjoaa maksimaalisen sääsuojan, ja juuri tarpeeksi suulakevärjättyä mikromesh-kangasta hengittävyyden ja hyönteissuojan takaamiseksi. Kestävät, mutkattomat sisäänkäynnit on varustettu vetoketjuilla, joita voi käyttää yhdellä kädellä. Lisäksi vetoketjut päättyvät sulkemisen jälkeen aina samaan kohtaan, jotta vetoketjun liukukappaleen löytää helposti myös pimeässä. Säilytystaskut kaikenlaisille laitteille, kulmissa kaapelireitit kuulokkeille ja latauskaapeleille. Koko säilytystila pään yläpuolella on ihanteellinen otsalamppuille, aurinkolaseille ja muille tavaroille. Mukana toimitettu pyykkinaru helpottaa märkien vaatteiden kuivattamista.
Yhteenveto: Otatpa mukaan kaksi tai kolme seikkailukaveria, Hubba Hubba HD 3:ssa kaikki pysyvät kuivina, viihtyvät mukavasti ja voivat rentoutua säästä riippumatta.
Ulkomateriaali: Läpivärjätty 20D-ripstop-nylon, jossa on 3000 mm:n polyeteeriuretaanipinnoite ja PFAS-vapaa silikoni
Pohjamateriaali: Läpivärjätty 30D-ripstop-nylon, jossa on 6000 mm:n polyeteeriuretaanin pinnoite ja PFAS-vapaa DWR-kyllästys
Kattomateriaali: Läpivärjätty 20D-polyesterimikromesh / 20D-ripstop-nylon ja PFAS-vapaa DWR-pinnoite
Sauvat: 1 DAC NSL 9,6/10,25 mm
| Tuotenimi: | MSR Hubba Hubba HD 3 Teltta - Green |
| Valmistaja: | MSR |
| Tuotenumero: | MSR765690 |
| toiminta: | Retkeily |
| pakkauskoko (p/l/k): | 580/130/130mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Patikointi |
| telttarakenne: | Kupoli |
| Henkilömäärä: | 3, 3 - 4 |
| teltan vähimmäispaino: | 2200g |
| sisäänkäynnit: | 2 |
| apse: | 2 |
| Jalkatapit: | 8 |
| telttanarut: | 5 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 2360g |
| valmistajan tuotekoodi: | 13941 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 40818139417 |
| Valmistajan sivu: | https://www.msrgear.com/ |