Hubba Hubba HD on suunniteltu tarjoamaan äärimmäistä sääsuojaa ja asumismukavuutta, ja se on täydellinen suoja, jonka ansiosta voit nauttia leirielämästä arvaamattomista sääolosuhteista huolimatta.
Ulkopuoli
Symmetrisen rakenteensa ansiosta Hubba on uskomattoman nopea pystyttää yllättävän sateen sattuessa. Vankat, kevyet telttatangot, kestävä, PFAS-vapaa ja vettä hylkivä pinnoite sekä teipatut saumat varmistavat, että Hubba pysyy vakaana ja kuivana. Ulkoteltassa on suuret eteiset, joissa on runsaasti säilytystilaa varusteille. Helppokäyttöinen, auki- ja kiinni sulkeutuva eteinen on varustettu StayDry™-vesikourulla, joka kerää pisarat, kun taas parannettu tuuletusluukku takaa paremman ilmankierron. Toimituksen sisältössä on ylimääräisiä kiinnitysköysiä, jotta voit pystyttää teltan juuri haluamallasi tavalla ja varmistaa vielä paremman vakauden kovassa tuulessa. Laadukkaat metalliset kulmakiinnikkeet ovat helppokäyttöisiä ja erityisen kestäviä. Toimituksen sisältö on kahdeksan Mini-Groundhog™-telttakiilaa, jotka ovat vankkoja ja kevyitä.
Sisätila
Sisäteltta on 1,82 m²:n kokoisena erittäin tilava ja ilman kapenemista, joten sinne mahtuu nykyaikaiset suorakulmaiset makuualustat ja voit levätä mukavasti ja tarvittaessa odottaa parempaa säätä. Sisäteltta koostuu pääosin kestävästä nailonkankaasta, joka tarjoaa maksimaalisen sääsuojan, ja juuri tarpeeksi suulakevärjättyä mikromesh-kangasta hengittävyyden ja hyönteissuojan takaamiseksi. Kestävä, mutkaton sisäänkäynti on varustettu vetoketjuilla, joita voi käyttää yhdellä kädellä. Lisäksi vetoketjut päättyvät aina samaan kohtaan sulkemisen jälkeen, jotta vetoketjun liukukappaleen löytää helposti myös pimeässä. Säilytystaskut kaikenlaisille laitteille, kulmissa kaapelireitit kuulokkeille ja latauskaapeleille. Suuri säilytystila pään yläpuolella on ihanteellinen otsalamppuille, aurinkolaseille ja muille tavaroille. Mukana toimitettu pyykkinaru helpottaa märkien vaatteiden kuivattamista.
Yhteenveto: Tilava ja kevyt Hubba Hubba HD -yksinmiesteltta on lippusi upeaan telttailuseikkailuun säästä riippumatta.
Ulkomateriaali: Läpivärjätty 20D-ripstop-nylon, jossa on 3000 mm:n polyeteeriuretaanin pinnoite ja PFAS-vapaa silikoni
Lattian materiaali: läpivärjätty 30D-ripstop-nylon, jossa on 6000 mm:n polyeteeriuretaanin pinnoite ja PFAS-vapaa DWR-kyllästys
Kattomateriaali: Läpivärjätty 20D-polyesterimikromesh / 20D-ripstop-nylon ja PFAS-vapaa DWR-pinnoite
Sauvat: 1 DAC NFL 8,7 mm
| Tuotenimi: | MSR Hubba Hubba HD 1 Teltta - Green |
| Valmistaja: | MSR |
| Tuotenumero: | MSR765688 |
| toiminta: | Retkeily |
| pakkauskoko (p/l/k): | 510/130/130mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Patikointi |
| telttarakenne: | Kupoli |
| Henkilömäärä: | 1 |
| teltan vähimmäispaino: | 1200g |
| sisäänkäynnit: | 1 |
| apse: | 1 |
| Jalkatapit: | 8 |
| telttanarut: | 5 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 1360g |
| valmistajan tuotekoodi: | 13939 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 40818139394 |
| Valmistajan sivu: | https://www.msrgear.com/ |