Innovatiivinen, vesipohjainen puhdistus- ja rasvanpoistoaine, joka puhdistaa polkupyörän osat syvältä kuin liuotin, liuottaa rasvan, öljyn ja lian vaivattomasti ja on turvallinen kaikille polkupyörän osille. Eco without Compromise – BOOSTED™ BioClean käyttää omaa vesipohjaista teknologiaa, joka puhdistaa yhtä tehokkaasti kuin perinteiset liuotinpohjaiset rasvanpoistoaineet, mutta ilman niiden haittoja. Nopeasti vaikuttava koostumus on käyttövalmis, sitä voidaan suihkuttaa suoraan likaisille kohdille eikä sitä tarvitse useimmissa tapauksissa huuhdella vedellä – pyyhkiminen liinalla riittää.
BioClean on riittävän tehokas vaikeasti irtoaviin likaan, mutta samalla hellävarainen maalipinnalle, tiivisteille ja herkille osille. Se sopii käytettäväksi harjojen kanssa, ultraäänipesureissa tai osien pesulaitteissa, ja sitä voidaan käyttää laimentamattomana voimakkaasti likaantuneisiin kohtiin tai laimennettuna enintään 10 osaan vettä kevyempään puhdistukseen. Koostumus on helposti biohajoava (yli 60 % 28 päivän kuluessa), ekologisesti hankittu, myrkytön, hajuton ja sisältää 0 % liuottimia, tisleitä, PFAS-yhdisteitä, VOC-yhdisteitä, väriaineita tai syttyviä ainesosia.
| Tuotenimi: | Finish Line BOOSTED Bio Puhdistusaine/rasvanpoistoaine - 1000 ml |
| Valmistaja: | Finish Line |
| Tuotenumero: | FNL765662 |
| toiminta: | Pyöräily |
| Hoito ja puhdistus - käyttö: | Ketjun puhdistus, Rasvanpoistoaine |
| Työtila: | Jarrut, Ketju, Keskiö / rataspakka, Yleiskäyttöinen |
| sisältö: | 1000ml |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 1128g |
| valmistajan tuotekoodi: | BCD320601 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 36121974326 |
| Valmistajan sivu: | http://www.finishlineusa.com/ |