Laadukkaat kasviperäiset öljyt vähentävät kitkaa, hylkivät vettä ja kestävät suuria ajokilometrejä kaikissa ajo-olosuhteissa. BOOSTED™ BioWet käyttää ekologisesti tuotettuja, kasviperäisiä öljyjä ammattitason ketjutehokkuuden ja luotettavan suojan takaamiseksi. Tämä kitkaa vähentävä märkäkalvovoiteluaine on täysin vedenkestävä, kestää äärimmäisiä rasituksia ja sopii kaikkiin sääolosuhteisiin.
BioWet™ on käyttövalmis heti levityksen jälkeen ja tarjoaa jatkuvan suojan myös märissä olosuhteissa ja kovassa rasituksessa. Koostumus täyttää korkeimmat ECO-standardit ja on helposti biohajoava – yli 60 % hajoaa 28 päivän kuluessa joutuessaan kosketuksiin maaperän kanssa. Kaikki ainesosat on hankittu ekologisella tavalla, ne ovat myrkyttömiä, hajuttomia eivätkä sisällä PFAS-yhdisteitä, öljyä, VOC-yhdisteitä, väriaineita tai syttyviä ainesosia.
| Tuotenimi: | Finish Line BOOSTED Bio Wet Ketjuvoiteluaine - 945 ml |
| Valmistaja: | Finish Line |
| Tuotenumero: | FNL765661 |
| toiminta: | Pyöräily |
| Hoito ja puhdistus - käyttö: | Ketjun puhdistus |
| Hoito ja puhdistus - tuotetyyppi: | Öljy |
| Työtila: | Ketju |
| sisältö: | 945ml |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 1073g |
| valmistajan tuotekoodi: | BWT320601 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 36121974319 |
| Valmistajan sivu: | http://www.finishlineusa.com/ |