Praxis Worksin korkealaatuiset M30-keskiöt on suunniteltu vastaaville kampiakselille, joiden halkaisija on 30 mm vetopuolella ja 28 mm vastapuolella. Laakeriliuskojen valmistuksessa käytetty lämpökäsitelty alumiini takaa paremman kestävyyden, ja vetopuolella oleva aaltoileva aluslevy varmistaa laakerin oikean esijännityksen.
Versio keraamisilla kuulalaakereilla maantiepyörän runkoihin, joissa on BBright-keskiön kuoret.
| Tuotenimi: | Praxis Works Keskiö - Keraaminen | M30 | BBright (Road) | PF46-79-M30 |
| Valmistaja: | Praxis Works |
| Tuotenumero: | PWO765651 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| keskiötyyppi: | Pressfit |
| keskiön akseliprofiili: | M30 - 28/30 mm ontto akseli |
| keskiön kotelon leveys: | 79 mm |
| keskiörakenne: | Keskiökupit |
| kotelon halkaisija: | 46mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 130g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 850033390414 |
| Valmistajan sivu: | http://www.praxiscycles.com/ |