eCrank-kampivarsien myötä Praxis Worksin tunnettu suorituskyky on tekemässä tuloaan sähköpyörien maailmaan. Jotta eri valmistajien erilaiset moottori-, runko- ja ketjunpidike-mallit sekä erilaiset kiinnitysstandardit voidaan ottaa asianmukaisesti huomioon, Praxis Works tarjoaa kevyitä mutta kestäviä kampivarsia laajassa valikoimassa. Jotta myös pyöräilijän tarpeet otetaan huomioon, muotoilultaan optimoidut mallit ovat saatavilla kylmätaotusta alumiinista ja tarkkuuskoneistetusta hiilikuitusta valmistettuina versioina.
Hiilikuitusta valmistettu Type 6 versio (EC-6). Sopii Fazua (Ride 60), Mahle (M40) and Maxon (Air-S)-vaihteistoille.
Yhteensopivuus:
Toimitus sisältää:
1 pari kampivarsia (vasen + oikea), sis. "crank boot"-suojat
| Tuotenimi: | Praxis Works E-Crank Kampivartta - Carbon | EC-Type6 | ETOR | MTB | Fazua, Mahle, Maxon |
| Valmistaja: | Praxis Works |
| Tuotenumero: | PWO765648 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB |
| keskiön akseliprofiili: | Fazua ETOR |
| kampitarvikkeet ja -varaosat: | Kampivarret |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 460g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | 165 mm |
| kampivarren pituus: | 160 mm, 165 mm |
| GTIN: | 850051064762, 850051064779 |
| Valmistajan sivu: | http://www.praxiscycles.com/ |