Painovoimapainotteinen DH-kampisarja alamäkiajoon ja pitkän joustomatkan pyörille. Valmistettu vahvistetuista, taotuista alumiinivarsista, joissa on M30-akselijärjestelmä ja 3-ruuvinen suorakiinnitys MTB-eturatille. Kaksi akselin pituutta sopivat erilaisiin DH-runkojen akselistandardeihin, ja ketjulinjaa voidaan säätää offset-eturatojen avulla.
toimituksen sisältö:
1 pari kampivarsia (vasen + oikea), sis. akseli (ilman turvatarasia tai spidereja)
| Tuotenimi: | Praxis Works DH9 Kampi – alumiini | Direct Mount (SRAM 3-Bolt) | M30 - koska 73mm BSA | PF-BB90 | PF-BB92 |
| Valmistaja: | Praxis Works |
| Tuotenumero: | PWO765636 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Alamäki |
| vaihteiden lukumäärä - edessä: | 1 |
| keskiön akseliprofiili: | M30 - 28/30 mm ontto akseli |
| keskiön kotelon leveys: | 73 mm |
| suorakiinnitys standardi: | SRAM 3-Bolt, praxis works |
| Etuhammasrattaan kiinnike: | Suorakiinnitys |
| Q-tekijä: | 172 mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 650g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | 165 mm |
| kampivarren pituus: | 165 mm, 170 mm |
| GTIN: | 850054960542, 850054960559 |
| Valmistajan sivu: | http://www.praxiscycles.com/ |