ACROS EC66/46 Blocklock -alempi ohjainlaakeri integroidulla ohjausrajoittimella suojaa polkupyörääsi luotettavasti kaatumisten yhteydessä ja estää ohjaustankon ylikierron aiheuttamat vauriot. Vaakaputki, viistoputki, haarukkakannatin ja kiinnikkeet pysyvät suojattuina – samoin kuin johdot ja kaapelit.
Tärkeä huomautus 150°-mallista: Kaikkien runkovalmistajien ei ole hyväksynyt versiota, jossa on 150°:n ohjausrajoitin! Liian suuri ohjausrajoitin voi aiheuttaa runkovaurioita. Tarkista ennen asennusta, onko runkosi hyväksytty tälle mallille.
Lisätietoja yhteensopivuudesta löydät ACROS-verkkosivuston ohjainlaakerihakukoneesta.
Tekninen tiedot:
- 1,8 tuuman ruotoputkelle (46 mm)
- Sisähalkaisija (ID): 66 mm
- Ulkohalkaisija (OD): 74 mm
- Korkeus: 16,5 mm
- Painumasyvyys: 12 mm
- Mahdollinen ohjauskulma: 150°
Blocklock-alempi ohjainlaakeri, sisältää laakeripesän ja ohjainlaakerin alakoolin tiivisteellä 1,8 tuuman ruotoputkea varten
| Tuotenimi: | ACROS Blocklock alempi ohjainlaakeri | 1.8" | 150° | EC66/46 |
| Valmistaja: | ACROS |
| Tuotenumero: | ACR765595 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB |
| SHIS: | Ulkoinen kuppi (EC) |
| S.H.I.S. ala: | EC66 / 46 |
| ohjauslaakeriversio: | Alaosa |
| ohjauslaakeri pakan korkeus: | 12mm |
| kuppivaipan pituus: | 16.5mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 200g |
| valmistajan tuotekoodi: | 53.02.620-150 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1.8" |
| GTIN: | 4251085440373 |