ACROS ZS66/46 -alempi ohjainlaakeri yhdistää kestävät ruostumattomasta teräksestä valmistetut kulmikkaat kuulalaakerit ja huolellisesti suunnitellut tiivisteet. Tuloksena on pitkäkestoinen suorituskyky, minimaalinen huoltotarve ja entistä rennompi ajokokemus.
Lisätietoja yhteensopivuudesta löydät ohjainlaakerihakukoneesta ACROS-verkkosivustolta.
Tekninen tiedot:
- 1,8 tuuman ruotoputkeen (45,8 mm)
- Sisähalkaisija (ID): 66 mm
- Ulkohalkaisija (OD): 72 mm
- Korkeus: 3,6 mm
- Painumasyvyys: 10 mm
Alemman ohjauslaakerin laakeriliuska on puristettu laakeripesään, jossa on IPS-tiiviste ja ohjainlaakerin alakooli.
| Tuotenimi: | ACROS AZ-66 alempi ohjainlaakeri | 1.8" | ZS66/46 |
| Valmistaja: | ACROS |
| Tuotenumero: | ACR765589 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Sähköpyörä, MTB |
| SHIS: | puoli-integroitu (ZS) |
| S.H.I.S. ala: | ZS66 / 40 |
| ohjauslaakeriversio: | Alaosa |
| ohjauslaakeri pakan korkeus: | 3.6mm |
| kuppivaipan pituus: | 10mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| valmistajan tuotekoodi: | 44.02.700 |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1.8" |
| GTIN: | 4251085430350 |