ACROS EC56/40 -alempi ohjainlaakeri yhdistää kestävät ruostumattomasta teräksestä valmistetut kulmikkaat kuulalaakerit ja huolellisesti suunnitellut tiivisteet. Tuloksena on pitkäkestoinen suorituskyky, minimaalinen huoltotarve ja entistä rennompi ajokokemus.
Lisätietoja yhteensopivuudesta löydät ohjainlaakerihakukoneesta ACROS-verkkosivustolta.
Tekninen tiedot:
- 1,8 tuuman ruotoputkeen (46 mm)
- Sisähalkaisija (ID): 56 mm
- Ulkohalkaisija (OD): 66 mm
- Korkeus: 15,7 mm
- Painumasyvyys: 12 mm
| Tuotenimi: | ACROS AH-56 alempi ohjainlaakeri | 1.8" Press Fit | EC56/46 |
| Valmistaja: | ACROS |
| Tuotenumero: | ACR765587 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB |
| SHIS: | Ulkoinen kuppi (EC) |
| S.H.I.S. ala: | EC56 / 46 |
| ohjauslaakeriversio: | Alaosa |
| ohjauslaakeri pakan korkeus: | 15.7mm |
| kuppivaipan pituus: | 12mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| valmistajan tuotekoodi: | 300.02.1065S-1.8-AM |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1.8" |
| GTIN: | 4251085441165 |