Uuden ToGuard-seoksen ansiosta nämä renkaat tarjoavat poikkeuksellisen pidon ja erinomaisen vierintävastuksen. Ne ovat erinomaisia monipuolisia renkaita maastossa, juurien, kivien tai irtonaisen maaston päällä, ja ne tarjoavat jännittävän ajokokemuksen alamäissä sekä erinomaisen pidon nousuissa. Hyvin sijoitettujen ulkoreunojen ansiosta ENDURO-renkaan kaarreajo on yksinkertaisesti vertaansa vailla. Aggressiivisesta kulutuspintakuvioinnista huolimatta se tarjoaa erinomaisen vierintävastuksen.
| Tuotenimi: | Wolfpack ENDURO MTB Taitettava rengas - TLR | Hookless Ready | E-25 - 29x2.60" |
| Valmistaja: | Wolfpack |
| Tuotenumero: | WPK764901 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Enduro |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ilmanpaine: | 3.5bar |
| ETRTO: | 65-622 |
| renkaan leveys: | 2.60" |
| rengasseos: | ToGuard Compound |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 910g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4260616540550 |