Kevyt SPEED MTB -renkaat takaa korkean nopeuden seuraavassa maratonissa tai XC-kilpailussa. Se loistaa kuivalla kovalla alustalla, mutta pärjää hyvin myös märissä tai jopa mutaisissa olosuhteissa. ToGuard-seoksen ansiosta renkaat tarjoavat erinomaisen pidon ja samalla erittäin hyvän vierintävastuksen. Täydellinen valinta seuraavaan ennätysaikaan.
| Tuotenimi: | Wolfpack SPEED MTB Taitettava rengas - TLR | Hookless Ready | E-25 - 29x2.40" |
| Valmistaja: | Wolfpack |
| Tuotenumero: | WPK764897 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ilmanpaine: | 4bar |
| ETRTO: | 60-622 |
| renkaan leveys: | 2.40" |
| rengasseos: | ToGuard Compound |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 640g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4260616540505 |