RACE on elementissään nopeissa retkissä tai maastopyöräily- ja maratonkilpailuissa. Kun kyse on nopeudesta, RACE on paras valinta nopean profiilinsa ja minimaalisen vierintävastuksensa ansiosta. Olipa kyseessä sitten kunnianhimoinen kilpapyöräilijä tai ammattilainen, RACE tarjoaa kaikille turvallisuutta ja pitoa maksimaalisella tehokkuudella. Se voidaan yhdistää täydellisesti Wolfpack TRAIL -renkaaseen etukiekossa maksimaalisen pidon saavuttamiseksi. Monipuoliseen yhdistelmään voidaan käyttää Wolfpack CROSS -renkaita etukiekossa.
| Tuotenimi: | Wolfpack RACE MTB Taitettava rengas - TLR | Hookless Ready | E-25 - 29x2.25" |
| Valmistaja: | Wolfpack |
| Tuotenumero: | WPK764893 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, CC (Cross Country) |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ilmanpaine: | 4bar |
| ETRTO: | 56-622 |
| renkaan leveys: | 2.25" |
| rengasseos: | ToGuard Compound |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 640g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4260616540529 |