Wolfgang Arenz on kehittänyt viime vuosina monia palkittuja maantiepyörän renkaita ja yhdistää nyt kaiken osaamisensa Wolfpack RACE -renkaaseen.
Uusimpien huippuluokan polymeerien erikoisuus luo tuntuvasti turvallisemman ajokokemuksen ja takaa täydellisen hallinnan tunteen. ToGuard-kumiseos yhdistettynä erittäin hienojakoiseen nailonrunkoon ja aerodynamiikalla optimoituun profiiliin tekevät RACE-renkaasta yhden luokkansa parhaista.
| Tuotenimi: | Wolfpack ROAD RACE Taitettava rengas - 24-622 |
| Valmistaja: | Wolfpack |
| Tuotenumero: | WPK764885 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas |
| ilmanpaine: | 8.5bar |
| ETRTO: | 24-622 |
| renkaan leveys: | 24 mm |
| rengasseos: | ToGuard Compound |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 218g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4260616540048 |