Bromptonin
Jokainen tämän monipuolisen pyörän osa edustaa eleganssia. 4-vaihteinen vaihteisto ja tehokkaat jarruet takaavat sujuvan ajon sekä hallittavuuden ja tarkkuuden. Tämä takaa mukavan ajokokemuksen, joka on voimakas ja jännittävä.
Asiantuntija-suunnittelu ei ole ainoa etu, jonka tämä arjen pyörä tarjoaa. Ergonomisen taittomekanismin ansiosta pyörä on helppo rullata ja liu'uttaa, ja se voidaan käyttää 20 sekunnissa muuttaen kaksipyöräisen ihmeesi kompaktiksi kantolaukkuksi. Täydellinen työmatkalaisille tai huolettomille matkailijoille, jotka haluavat tutustua uuden paikan jokaiseen kulmaan. Runko on kevyt ja helppo kantaa. Siinä on ympäristöystävällinen Power-pinnoite, ja Bromptonin asiantuntijatiimi valmistaa jokaisen pyörän käsityönä Lontoon Brompton-tehtaalla.
Bromptonin taittomekanismi.
Keksitty vuonna 1975 Bromptonin perustajan Andrew Richien toimesta. Ammattitaitoisesti kehitetty niin, että pyörä voidaan taittaa ja lukita noin renkaiden kokoiseksi – ja tämä alle 20 sekunnissa. Tällaista taittomekanismia ei ole toista.
Ei kuten muut taitettavat pyörät.
Brompton kehittää tehokkaita liikkumisratkaisuja kaupunkiin ja paljon pidemmälle. Tämä pyörä pystyy muuhunkin kuin vain ajamaan kahdella pyörällä – se on vastaus ongelmiin, joista ihmiset eivät aiemmin edes tienneet kärsivänsä. ”You don’t get Brompton until you get a Brompton” – ymmärrät Bromptonin vasta, kun hankit sellaisen.
Jokainen pyörä valmistetaan käsin ja laadunvarmistetaan Lontoon Brompton-tehtaalla, jotta se kestää kaupungin päivittäiset vaatimukset. Kaikki
uusiutuvista lähteistä peräisin olevalla energialla.
Malli, jossa on 4-vaihteinen vaihteisto, dynamo, tavarateline, keskikorkeat ohjaustankot ja pitkä satulatolppa (lahkeen sisäpituus 84–89 cm).
Ohjaustanko, malli Mid:
| Tuotenimi: | Brompton C Line - 4-Speed - Mid Bar - Extended Seatpost - Rear Rack & Dynamo - 16" Taittopyörä - 2026 - dune sand |
| Valmistaja: | Brompton |
| Tuotenumero: | BPT764561 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset, Miehet, Unisex |
| materiaali: | Teräs |
| käyttö pyöräurheilu: | Kaupunki |
| rataspakka: | Brompton 2 sprockets |
| vaihtaja: | Brompton |
| takavaihteenvaihtaja: | 2-speed Gear Hub with 2-speed chain changer |
| keskiölaakerit: | Square taper |
| etuhammasratassuhde: | 50 |
| kampisarja: | 6061 forged aluminium |
| jarrut: | Brompton dual pivot rim brakes |
| renkaat: | 16" | Double-wall | 28 spoke |
| satulatolppamalli: | Extended Seatpost - 89cm |
| satula: | Brompton Standard |
| ohjaustanko: | Mid Bar |
| haarukka: | Brazed rigid steel fork |
| ohjauslaakeri: | Brompton |
| runko: | Heat-treated steel tube | hand-soldered | automatically machined solder joints |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Brompton |
| välityssuhde: | 13-16 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen, Hub - mekaaninen |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Vannejarru |
| pyörän koko: | 16" (349mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | LED light | mudguards | rear rack |
| pyörän valot: | Dynamo Light System |
| gripit: | Lock-on |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| polkimet: | Brompton Folding left side |
| renkaat: | Schwalbe Marathon Racer | 349 x 35C |
| jarrujen käyttö: | Mekaaninen |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Beige |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 12710g |
| valmistajan tuotekoodi: | M4R0NNBS6C00R000C0070120NNNN00 |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Brompton - C Line |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 4 |
| Rungon Muoto: | Taittopyörä |
| GTIN: | 5053099157174 |
| Valmistajan sivu: | www.brompton.com |