Powder Chalk on erityisesti kehitetty, erittäin hienojakoinen magnesiumjauhe, joka takaa optimaalisen pidon ja kuivat kädet. Sen hieno rakeisuus imee hikiä nopeasti, vähentää liukastumisriskiä ja varmistaa tasaisen suorituskyvyn jokaisessa liikkeessä, olipa kyseessä sitten sisä- tai ulkokäyttö. Uudelleen suljettava pussi pitää kalkin tuoreena ja puhtaana harjoitusten välillä.
| Tuotenimi: | Ocún Powder Chalk 250 g |
| Valmistaja: | Ocún |
| Tuotenumero: | OCN764339 |
| toiminta: | Kiipeily |
| liitutyyppi: | Kalkki - jauhe |
| sisältö: | 250g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Paino: | 250g |
| valmistajan tuotekoodi: | 05566 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 8591804693106 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ocun.cz/en |