Yleiskäyttöinen silmukka biopohjaisesta Dyneema®-materiaalista.
Biopohjainen Dyneema® valmistetaan kuiduista, jotka hankitaan yksinomaan tiukkojen kiertotalousstandardien mukaisesti. Sen valmistuksessa käytetty raaka-aine on puu- ja selluteollisuuden sivutuote. Biopohjaisen Dyneema®-materiaalin ansiosta vähennämme riippuvuuttamme fossiilisista lähteistä. Sen tekniset ominaisuudet vastaavat perinteisen Dyneema®-materiaalin ominaisuuksia – se on erittäin vahva ja kestää hyvin kulutusta, kemikaaleja ja UV-säteilyä. Biopohjaisen Dyneema®-materiaalin käyttö silmukoissamme on panoksemme ekologiseen tulevaisuuteen.
| Tuotenimi: | Ocún Ultichain Bio-Dyn 12 mm Daisychain - 120 cm sininen/valkoinen |
| Valmistaja: | Ocún |
| Tuotenumero: | OCN764335 |
| toiminta: | Kiipeily |
| pituus x leveys: | 1200 x 12mm |
| turvallisuusstandardit: | EN 566 |
| tekstiilikangas (kiipeilytarvikkeet): | Dyneema/Dynex |
| murtokuormitus köysi/hihna: | 22kN |
| tarkoitus kiipeily: | Alppikiipeily, Multipitch-kiipeily |
| liinaversio: | Daisychainit ja Belay-slingit |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 97g |
| valmistajan tuotekoodi: | 05291-Blue/White |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 8591804666636 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ocun.cz/en |