Tämä silmukka sopii vuorikiipeilyyn, jossa halutaan säästää sekä varusteiden painossa että tilavuudessa. DYN 8-O-silmukkaa voidaan käyttää myös ”alppi-quickdraw-jatkojen” kokoamiseen.
Biopohjainen Dyneema® valmistetaan kuiduista, jotka hankitaan yksinomaan tiukkojen kiertotalousstandardien mukaisesti. Sen valmistuksessa käytetty raaka-aine on puu- ja selluteollisuuden sivutuote. Biopohjaisen Dyneema®-silmukan ansiosta vähennämme riippuvuuttamme fossiilisista lähteistä. Sen tekniset ominaisuudet vastaavat perinteisen Dyneema®-silmukan ominaisuuksia – se on erittäin vahva ja kestää hyvin kulutusta, kemikaaleja ja UV-säteilyä. Biopohjaisen Dyneema®-silmukan käyttö silmukoissamme on panoksemme ekologiseen tulevaisuuteen.
| Tuotenimi: | Ocún O-Sling Bio-Dyn 8 mm Silmukka - 5 kpl:n pakkaus - 80 cm, vihreä |
| Valmistaja: | Ocún |
| Tuotenumero: | OCN764333 |
| toiminta: | Kiipeily |
| pituus x leveys: | 800 x 8mm |
| turvallisuusstandardit: | EN 566 |
| tekstiilikangas (kiipeilytarvikkeet): | Dyneema/Dynex |
| murtokuormitus köysi/hihna: | 22kN |
| tarkoitus kiipeily: | Alppikiipeily, Multipitch-kiipeily |
| liinaversio: | Hihnat |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 125g |
| valmistajan tuotekoodi: | 05270-Green |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 8591804666414 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ocun.cz/en |