Kevyempi, turvallisempi ja ekologisempi! Sarja sopii erinomaisesti urheilu- ja alppikiipeilyyn.
Yhdistämällä kevyet sulkurengaset ja vallankumouksellisen biopohjaisen Dyneema®-silmukkan syntyy täydellinen pikakiinnityssilmukka monipituuskiipeilyyn.
| Tuotenimi: | Ocún Hawk QD Combi Bio-Dyn-Ring 15 mm Quickdraw-jatko 6-pakkaus - 10 cm sininen |
| Valmistaja: | Ocún |
| Tuotenumero: | OCN764327 |
| toiminta: | Kiipeily |
| pituus: | 100mm |
| turvallisuusstandardit: | EN 566, EN 12275, UIAA 121 |
| tekstiilikangas (kiipeilytarvikkeet): | Dyneema/Dynex |
| tavaratilan vapaa tila: | 16mm |
| murtokuormitus pituussuunnassa / poikki / auki: | 24-8-9kN |
| express-set-ominaisuudet: | Setit, Kumikiinnitys, Kevytrakenteinen |
| karabiinityylinen: | Suora - lanka |
| nauhan/liinan leveys: | 15mm |
| tarkoitus kiipeily: | Urheilukiipeily, Alppikiipeily, Multipitch-kiipeily |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 486g |
| valmistajan tuotekoodi: | 05343-Blue |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 8591804667954 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ocun.cz/en |