Kevyempi quickdraw-jatko, jossa on pidennetty silmukka
Leveämpi quickdraw-jatko rotpoint-kiipeilyyn, mutta myös tekniseen kiipeilyyn vuorilla. Leveämpi hihna helpottaa tarttumista, ja Hawk-sulkurengas takaa kevyen painon ja samalla korkean lujuuden.
Pidennetty silmukka vähentää köysin vetovoimaa kohdissa, joissa varmistus tapahtuu reitin ulkopuolella.
| Tuotenimi: | Ocún Hawk QD Zoom Pa 15/22 mm Quickdraw-jatko - 16 cm sininen |
| Valmistaja: | Ocún |
| Tuotenumero: | OCN764326 |
| toiminta: | Kiipeily |
| pituus: | 160mm |
| turvallisuusstandardit: | EN 566, EN 12275, UIAA 121 |
| tavaratilan vapaa tila: | 16mm |
| murtokuormitus pituussuunnassa / poikki / auki: | 24-8-9kN |
| karabiinityylinen: | Suora - taivutettu |
| tarkoitus kiipeily: | Urheilukiipeily, Alppikiipeily, Multipitch-kiipeily |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 99g |
| valmistajan tuotekoodi: | 04072-Blue |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 8591804636226 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ocun.cz/en |