Uusi versio alkuperäisestä Beach Chair -retkituolista – nyt (re)Tension-muotoilulla parannettuna.
Tämä uusi teknologia tuo mukanaan toisen jännityslinjan, joka jakaa painon paremmin ja asettaa uuden standardin retkeilyn mukavuudelle.
Beach Chair on kevyt, kannettava tuoli, jossa on matala istuinkorkeus ja erityisesti suunnitellut jalat, jotka pysyvät vakaana hiekalla. Nojaa vain taaksepäin, nauti näkymistä ja rentoudu.
Parannettu mukavuus
Beach Chair (re) on alkuperäisen Beach Chair -tuolin jatkokehitys, ja se on entistä mukavampi lisäjännitysköyden ansiosta, joka jakaa painon tasaisemmin.
Valmis rannalle
Matala istuinkorkeus, kevyt paino, leveät tuolinjalat ja litteät jalat estävät uppoamisen hiekkaan.
Kestävä runko
Uudelleenkehitetyt nailonliitokset takaavat paremman vakauden. Yrityksen oma DAC-alumiiniseos yhdistää suuren lujuuden ja pitkäaikaisen kestävyyden – jopa auringon ja suolaveden vaikutuksesta huolimatta.
Kierrätetty alumiini
Beach Chair (re) -tuolin runko on valmistettu kierrätetyistä alumiinilastuista, jotka olisivat muuten päätyneet kaatopaikalle ja jotka on jalostettu seoslevyiksi. Tuloksena on vähemmän jätettä ja pienempi ympäristökuormitus.
Helpompi kokoaminen
Muotoillut kulmataskut parantavat tankojen ohjausta ja kestävyyttä, lisäävät luotettavuutta ja helpottavat kokoamista. Sauvien kuminauhat mahdollistavat runkon helpon lukittumisen.
Kannettava
Kompakti, kokoontaitettava runko. Mahtuu kantolaukkuun, jossa on kaksinkertainen vetoketju (53 × 15 × 11 cm) ja kaksi kantokahvaa – ihanteellinen rannalle, leirintäalueelle tai puistoon.
Käytännöllisiä yksityiskohtia
Integroitu sivutasku kaikille tärkeille tavaroille. Vahvistetut kulmat antavat tukea ja vakautta. Pääntuessa on tilaa pehmeälle takille, pienelle tyynylle tai jopa kantolaukulle, mikä lisää mukavuutta entisestään.
Kestävät materiaalit
bluesign®-sertifioitu ja kierrätetty 300D-polyesteri kestää aurinkoa, suolaa ja hiekkaa. Mesh-panelit takaavat hengittävyyden.
Pakkaustuotteen paino: 1704 g
Kantavuus: Jopa 145 kg
Mitat: korkeus 78 cm | leveys 66,5 cm | syvyys 74 cm
| Tuotenimi: | Helinox Beach Chair (re) Retkituoli - Musta |
| Valmistaja: | Helinox |
| Tuotenumero: | HOX763893 |
| toiminta: | Retkeily |
| maksimikuorma: | 145kg |
| pakkauskoko (p/l/k): | 530/150/110mm |
| teknologia: | (re)Tension Design |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1571g |
| valmistajan tuotekoodi: | 10003707 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| GTIN: | 8800268652896 |
| Valmistajan sivu: | https://www.helinox.com/ |