Uusi versio alkuperäisestä Sunset Chair -retkituolista – nyt (re)Tension-muotoilulla, joka asettaa uuden standardin retkeilyn mukavuudelle.
Korotetun isuma-asennon erikoisuuden vuoksi istuminen ja nouseminen ovat erityisen helppoja, ja korkea selkänoja tarjoaa optimaalisen tuen.
Parannettu mukavuus
Sunset Chair (re) on alkuperäisen Sunset Chair -tuolin jatkokehitys. Runkon lisäjännityslinja jakaa painon tasaisesti ja takaa entistä paremman istumamukavuuden.
Tukeva muotoilu
Pidemmät tuolinjalat helpottavat istumista ja nousemista, kun taas korkea selkänoja tukee niskaa ja hartioita entistä paremmin.
Helpompi kokoaminen
Muotoillut kulmataskut parantavat tankojen ohjausta ja kestävyyttä, lisäävät luotettavuutta ja helpottavat kokoamista. Jouset sauvissa mahdollistavat runkon helpon lukittumisen.
Kestävä runko
Uudelleenkehitetyt nailonliitokset lisäävät vakautta. Yrityksen oma DAC-alumiiniseos yhdistää lujuuden ja kestävyyden.
Kierrätetty alumiini
Sunset Chair (re) -tuolin runko on valmistettu kierrätetyistä alumiinilastuista, jotka on jalostettu seoslevyiksi – vähemmän jätettä ja pienempi ympäristökuormitus.
Kannettava
Kompakti, kokoontaitettava runko. Mahtuu kantolaukkuun, jossa on kaksinkertainen vetoketju (47,5 × 15 × 11 cm) ja kaksi kantokahvaa.
Käytännölliset yksityiskohdat
Integroitu sivutasku ja vahvistetut kulmat. Pääntuessa on tilaa pehmeälle takille, pienelle tyynylle tai jopa kantolaukulle, mikä lisää mukavuutta entisestään.
Korkealaatuiset materiaalit
bluesign®-sertifioitu ja kierrätetty 300D-polyesteri on säänkestävä. Mesh-panelit huolehtivat ilmanvaihdosta.
Pakkauspaino: 1656 g
Kantavuus: jopa 145 kg
Mitat: korkeus 97 cm | leveys 63 cm | syvyys 74 cm
| Tuotenimi: | Helinox Sunset Chair (re) Retkituoli - Blackout Edition |
| Valmistaja: | Helinox |
| Tuotenumero: | HOX763891 |
| toiminta: | Retkeily |
| mitat (p/l/k): | 740/630/970mm |
| maksimikuorma: | 145kg |
| pakkauskoko (p/l/k): | 475/150/110mm |
| teknologia: | (re)Tension Design |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1536g |
| valmistajan tuotekoodi: | 10003703 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| GTIN: | 8800268652841 |
| Valmistajan sivu: | https://www.helinox.com/ |