Uusi versio alkuperäisestä Chair One -retkituolista, nyt (re)Tension-muotoilulla.
Tämä uusi teknologia lisää toisen jännityslinjan tuolin kehän sisälle jakamaan painoa runkon ympärille ja määrittelemään näin uudelleen retkeilykalusteiden mukavuusstandardit.
Tämä korkean selkänojan versio tarjoaa enemmän tukea hartioille ja yläselälle.
Parannettu mukavuus
Chair One (re) on uudistettu versio alkuperäisestä, palkitusta Chair One -tuolista. Chair One (re) on entistä mukavampi, koska tuolin kehään on lisätty toinen jännitysköysi, joka jakaa painon tasaisesti runkon ympärille.
Enemmän tukea
Chair One (re) -mallin korkean selkänojan versio tarjoaa runsaasti tukea hartioille ja selälle.
Vakaampi runko
Uudelleen suunnitellut nylonhartsiset napat lisäävät vakautta. DAC:n oma alumiiniseos yhdistää lujuuden ja kestävyyden.
Korkeampi istuma-asento
Runko on korkeampi kuin Chair One -mallissa, mikä parantaa esteettömyyttä.
Lisäominaisuudet
Integroitu sivutasku, jotta kaikki on käden ulottuvilla. Ergonominen muotoilu ja vahvistetut kulmat antavat tukea ja vakautta.
Kierrätetty alumiini
Chair One (re) -tuolin runko on valmistettu tehtaalle jääneistä, muuten hävitettäviksi tarkoitetuista alumiinijäämistä.
Kannettava
Kompakti, kokoontaitettava runko. Mahtuu 45 cm x 15 cm x 11 cm kokoiseen kassiin, jossa on vetoketju, daisy chain -kiinnitys ja hihnakahva.
Kevyt mutta kestävä
Painaa pakattuna 1,3 kg ja kestää pystytettynä jopa 145 kg:n kuormituksen.
Helppo pystyttää
Jouset sauvissa mahdollistavat runkon helpon lukittumisen.
Kestävät materiaalit
Bluesign®-sertifioitu ja kierrätetty 300D-polyesteri on riittävän kestävä kestämään sääolosuhteita. Mesh-paneelit takaavat ilmanvaihdon ja hengittävyyden.
Mitat: korkeus 89 cm | leveys 57 cm | syvyys 65,5 cm
| Tuotenimi: | Helinox Chair One High-Back (re) Retkituoli - Forest Green |
| Valmistaja: | Helinox |
| Tuotenumero: | HOX763887 |
| toiminta: | Retkeily |
| materiaali: | Alumiini, Komposiitti |
| mitat (p/l/k): | 655/570/890mm |
| maksimikuorma: | 145kg |
| pakkauskoko (p/l/k): | 455/150/110mm |
| teknologia: | (re)Tension Design |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 1157g |
| valmistajan tuotekoodi: | 10003714 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| GTIN: | 8800268652797 |
| Valmistajan sivu: | https://www.helinox.com/ |