Chair One Mini on hieman pienempi versio Chair One -tuolista. Pakattuna tuoli on vain vesipullon kokoinen – eli ihanteellinen kaikenlaisiin pieniin seikkailuihin.
Palkittu muotoilu
Miksi Chair One -tuolin muotoilu on niin suosittu? Sen kestävyyden, monipuolisuuden ja pienen pakkauskoon ansiosta.
Pieni ja tehokas
Sauvissa on hieman pienempi halkaisija kuin Chair One -mallissa, koska sen painokapasiteetti on pienempi.
Mukava
Ergonominen muotoilu ja vahvistetut kulmat tarjoavat tukea ja vakautta.
Kannettava
Kompakti, taitettava runko. Se voidaan pakata vetoketjulla varustettuun kassiin, jonka koko on 26,5 cm x 8 cm x 12 cm. Kassiin kuuluu myös daisy chain -kiinnike ja hihnakahva.
Kevyt mutta vahva
Pakattuna tuoli painaa vain 486 g, mutta pystyssä se kestää jopa 90 kg:n painon.
Edistyksellinen teknologia
Ympäristöystävällisestä eloksoidusta DAC-7001-alumiinista valmistettu runko ja tekijänoikeuksin suojatut nylonhartsista valmistetut liitoskohdat tekevät tuolista yhtä kestävän kuin lujan.
Helppo pystyttää
Jouset sauvissa mahdollistavat runkon helpon lukittumisen.
Kierrätetyt korkealaatuiset materiaalit
Bluesign®-sertifioitu ja kierrätetty 600D-polyesteri on riittävän kestävä kestämään sääolosuhteita. Verkko-osat takaavat ilmanvaihdon ja hengittävyyden.
Mitat: korkeus 43,5 cm | leveys 39 cm | syvyys 33,5 cm
| Tuotenimi: | Helinox Chair One Mini Retkituoli - Heritage Multi Block |
| Valmistaja: | Helinox |
| Tuotenumero: | HOX763886 |
| toiminta: | Retkeily |
| materiaali: | Alumiini, Komposiitti |
| mitat (p/l/k): | 335/390/435mm |
| maksimikuorma: | 90kg |
| pakkauskoko (p/l/k): | 265/80/110mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen, Oranssi |
| Paino: | 433g |
| valmistajan tuotekoodi: | 10003719 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| GTIN: | 8800268652568 |
| Valmistajan sivu: | https://www.helinox.com/ |