ALLROUNDER, joka toimii kaikissa tilanteissa, säästä riippumatta ja maastosta riippumatta. Ja vieläpä suhteellisen pienellä painolla! Mahdollisimman laaja käyttöalue: retkipyöräilyyn ja all mountain -pyöräilyyn, vaikeille maastopyöräilyreiteille sekä teknisesti vaativille enduro-reiteille.
Tämä Nobby Nic -malli tarjoaa uudistetun profiilisuunnittelun:
| Tuotenimi: | Schwalbe Nobby NIC Taitettava Rengas - Addix Green | TLR | E-50 - 29x2.40" | Black |
| Valmistaja: | Schwalbe |
| Tuotenumero: | SWA763620 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB, CC (Cross Country), All-Mountain, Trail |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| rengastyyppi: | Tubeless Ready |
| ilmanpaine: | 3.5bar |
| ETRTO: | 62-622 |
| renkaan ominaisuudet: | ECE-R75 |
| renkaan rungon tiheys: | 67TPI/EPI |
| renkaan leveys: | 2.40" |
| rengasseos: | Addix Green |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 980g |
| valmistajan tuotekoodi: | 11654132.02 |
| Painorajoitus (per rengas): | 125kg |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Schwalbe - Nobby Nic |
| GTIN: | 4026495970969 |
| Valmistajan sivu: | http://www.schwalbe.com |