Radiaalirenkailla Schwalbe mullistaa MTB-maailman, eikä Albert ole tässä poikkeus. Tämän perustana on täysin uudistettu karkassirakenne. Karkassilangat, jotka perinteisissä polkupyöränrenkaissa kulkevat diagonaalisesti 45° kulmassa renkaan yli, on radiaalirenkaissa sijoitettu huomattavasti loivempaan kulmaan. Tämän teknologian avulla avautuvat täysin uudet ulottuvuudet polkupyöränrenkaiden toiminnalle.
| Tuotenimi: | Schwalbe Albert Taitettava rengas - Gravity Pro | Ultra Soft | Radial | TLR | E-50 - 27.5x2.50" | Black |
| Valmistaja: | Schwalbe |
| Tuotenumero: | SWA763541 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB, All-Mountain |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ilmanpaine: | 2.6bar |
| ETRTO: | 63-584 |
| renkaan rungon tiheys: | 67TPI/EPI |
| renkaan leveys: | 2.50" |
| rengasseos: | Gravity Pro | Ultra Soft |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1310g |
| valmistajan tuotekoodi: | 11654681 |
| Painorajoitus (per rengas): | 115kg |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Schwalbe - Albert |
| GTIN: | 4026495969147 |
| Valmistajan sivu: | http://www.schwalbe.com |