Trek'n Eat -pastat basilikapestolla tuovat kappaleen italialaista mukavuutta suoraan retkeilyäsi. Aromikas pesto, joka on valmistettu neitsytoliiviöljystä ja tuoreesta basilikasta, antaa ruoalle sen tyypillisen välimerellisen maun. Grana Padano -juusto, pinjansiemenet, valkosipuli ja hienostunut maustevalikoima täydentävät tämän runsaan ja täyttävän aterian. Ihanteellinen valinta, jos arvostat tuttuja makuja ja laadukkaita raaka-aineita ollessasi liikkeellä. Voidaan nauttia sekä lämpimänä että kylmänä.
Tuotetta tulisi käyttää osana monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota sekä terveellisiä elämäntapoja. Pakattu suojakaasupakkaukseen. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | Trek'N Eat Pastaa basilikapestolla - Wetfood - 350g |
| Valmistaja: | Trek'N Eat |
| Tuotenumero: | TNE761861 |
| Orgaaninen: | Ei |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegetaarinen, Ei sisällä pähkinää, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Suolainen/mausteinen |
| tulokset käyttövalmiissa: | 350ml |
| Elintarviketyyppi: | Pääateria |
| sisältö: | 350g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 350g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4015753999804 |
| Valmistajan sivu: | http://www.trekneat.com/ |
| Ainesosat: | Pasta 55% (durum wheat semolina and egg albumin), water, extra virgin olive oil, basil 8%, Grana Padano cheese (contains milk and egg), pine nuts 2%, salt, emulsifier: E-472c, modified starch, garlic, and stabilizer: E-415. |
| Ravitsemustiedot | Average nutritional values per 100 g: |