Tuotetta tulisi käyttää osana monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota sekä terveellisiä elämäntapoja. Pakattu suojakaasupakkaukseen. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | Trek'N Eat Madras-kanaa ja villiriisiä - Wetfood - 350g |
| Valmistaja: | Trek'N Eat |
| Tuotenumero: | TNE761859 |
| Orgaaninen: | Ei |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit, Proteiini |
| Ruokavalion tyyppi: | Laktoositon, Gluteeniton, Ei sisällä pähkinää, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Suolainen/mausteinen |
| tulokset käyttövalmiissa: | 350ml |
| Elintarviketyyppi: | Pääateria |
| sisältö: | 350g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 350g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4015753999828 |
| Valmistajan sivu: | http://www.trekneat.com/ |
| Ainesosat: | Long-grain rice and wild rice 34%, water, chicken 29%, raisins 6% (raisins and cottonseed oil), coconut milk (coconut, water, emulsifier: E-435), sunflower oil, curry 3.5%, salt, spices, and starch. May contain traces of gluten. |
| Ravitsemustiedot | Average nutritional values per 100 g: |