Kaada kylmää tai kuumaa vettä suoraan pussiin 8,25 cm:n (300 ml) merkkiin asti, sekoita hyvin ja anna seistä 5 minuuttia. Valmis määrä noin 450 g.
Tuotetta tulisi nauttia osana monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota sekä terveellisiä elämäntapoja. Pakattu suojakaasupakkaukseen. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | Trek'N Eat Suklaamurot – retkeilyaamiainen - 150g |
| Valmistaja: | Trek'N Eat |
| Tuotenumero: | TNE761858 |
| Orgaaninen: | Ei |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit, Proteiini |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegetaarinen, Ei sisällä palmuöljyä |
| maku: | Makea |
| tulokset käyttövalmiissa: | 450ml |
| Elintarviketyyppi: | Aamiainen |
| sisältö: | 150g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 150g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4015753999965 |
| Valmistajan sivu: | http://www.trekneat.com/ |
| Ainesosat: | Crunchy Oatmeal (oatmeal, honey, sunflower oil), Choco Crunchy 10% (wheat flakes, rolled oats, sugar, sunflower oil, flour [wheat, rye, oats], cornstarch, cocoa powder, crispies [corn, rice, cane sugar, whole wheat flour, whole rye flour, whole barley flour, barley malt, cocoa powder]), dextrose, shredded coconut, skim milk powder, honey, flavoring (vanillin), Coconut Crunchy (oat flakes, shredded coconut, sunflower oil, wheat flour, rye flour, honey, soy, corn starch, skim milk powder), Chocolate Cornflakes 4% (cornflakes [corn, sugar, barley malt extract], chocolate [cocoa mass, sugar, whole milk powder, emulsifier: soy lecithin, glazing agent: gum arabic]), Choco Pops 3% (rice, wheat flour, sugar, low-fat cocoa powder, barley malt extract, coconut fat, natural vanilla flavor), wheat flakes, Choco puffed rice 2.5% (puffed rice, cane sugar, cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, emulsifier: soy lecithin, glazing agent: gum arabic), dark chocolate 2% (cocoa mass, sugar, emulsifier: soy lecithin, rice crispies [flour (rice, oats, wheat, barley malt), sugar]), dark chocolate 1% (cocoa mass, sugar, milk fat, emulsifier: soy lecithin), hazelnuts, almonds, whole milk powder, maltodextrin, sugar. May contain traces of celery, egg, and mustard. |
| Ravitsemustiedot | Average nutritional values per 100 g dried product: |