Kompakti ja ladattava otsalamppu, jonka valovoima on 475 lumenia ja jossa on valkoinen, punainen, vihreä ja sininen valo; ihanteellinen luonnonhavainnointiin.
Ladattava ARIA 1R RGB -otsalamppu, jonka valovoima on 475 lumenia ja joka tuottaa leveyden valokeilan mukavaa ympäristön valaistusta varten, on tarkoitettu aktiviteetteihin, joissa huomaamaton valaistus on välttämätöntä (metsästys, kalastus, eläin- ja kasviston havainnointi jne.). Lampun rakenne on tiivis ja kestävä, ja siinä on vain yksi kytkin, mikä tekee sen käytöstä erityisen helppoa. Lisäksi siinä on punainen, vihreä ja sininen valo, jotka auttavat silmiä sopeutumaan pimeyteen, helpottavat kartan lukemista, eläinten jälkien jäljittämistä ja näkyvyyden parantamista vedessä. ARIA 1R RGB toimitetaan CORE-akun kanssa, ja HYBRID CONCEPT -tekniikan ansiosta sitä voidaan käyttää myös kolmella paristolla.
Pienistä apuvälineistä on paljon hyötyä Näkyvyys parantaa turvallisuutta ja auttaa välttämään onnettomuuksia. Valkoiset LED-turvavalot auttavat myös reitin löytämisessä sekä avainten tai varusteiden etsimisessä repusta. Joustavien pidikkeiden ansiosta valot on helppo kiinnittää nopeasti esimerkiksi reppuihin, vaellussauvoihin, telttoihin ja lastenvaunuihin.
| Tuotenimi: | Petzl Aria 1R RGB Otsalamppu - musta |
| Valmistaja: | Petzl |
| Tuotenumero: | PZL761590 |
| toiminta: | Retkeily |
| IP-luokitus: | IP67 |
| Akkutyyppi: | Mukautettu Li-Ion/LiPo-pakkaus |
| maksimi käyttöaika: | 110h |
| StVZO legal (Saksan tieliikennelupasäännökset): | Ei |
| maks. valovirta: | 475lm |
| enimmäisheitto: | 75m |
| värilämpötila: | valkoinen, punainen, vihreä, sininen |
| valoversio: | Otsalamppu |
| valo-ominaisuudet: | lataa USB:n kautta |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 94g |
| valmistajan tuotekoodi: | E069DB00 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 3342540850712 |
| Valmistajan sivu: | http://www.petzl.com/ |