Helppokäyttöinen kompakti otsalamppu punaisella valolla. 350 lumenia
Se on valaissut pimeyttä jo 25 vuoden ajan! 350 lumenin TIKKA-otsalamppu on ehdoton suosikkisi yöretkillä, telttailussa tai matkoilla. Yhden kytkimen ansiosta se on helppokäyttöinen, ja kompaktin muotoilunsa ansiosta se mahtuu mihin tahansa takin taskuun tai reppuun. Fosforoiva heijastin varmistaa, että se on helppo löytää pimeässäkin, ja punainen valo estää muiden ihmisten häikäistymisen ympärilläsi. TIKKA toimitetaan kolmen pariston kanssa, ja HYBRIDI-tekniikan ansiosta se on yhteensopiva myös CORE-akkun kanssa. Tiheään käyttöön ladattava TIKKA CORE -malli on täydellinen valinta.
Pienistä apuvälineistä on paljon hyötyä Näkyvyys parantaa turvallisuutta ja auttaa välttämään onnettomuuksia. Valkoiset LED-turvavalot auttavat myös reitin löytämisessä sekä avainten tai varusteiden etsimisessä repusta. Joustavien pidikkeiden ansiosta valot on helppo kiinnittää nopeasti esimerkiksi reppuihin, vaellussauvoihin, telttoihin ja lastenvaunuihin.
| Tuotenimi: | Petzl Tikka Otsalamppu - ruskea |
| Valmistaja: | Petzl |
| Tuotenumero: | PZL761573 |
| toiminta: | Retkeily, Kiipeily |
| IP-luokitus: | IPX4 |
| Akkutyyppi: | AAA / LR3 alkali, AAA / LR3 NiMh |
| maksimi käyttöaika: | 110h |
| kiinnityskohta: | Kypärä, Pää |
| StVZO legal (Saksan tieliikennelupasäännökset): | Ei |
| maks. valovirta: | 350lm |
| enimmäisheitto: | 70m |
| värilämpötila: | neutraali valkoinen, punainen |
| valoversio: | Kypärälamppu, Otsalamppu |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Ruskea |
| Paino: | 94g |
| valmistajan tuotekoodi: | E061AB02 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 3342540847187 |
| Valmistajan sivu: | http://www.petzl.com/ |