300 lumenin valovoimallaan ja tasaisella, miellyttävällä valaistuksellaan TIKKINA®-otsalamppu valaisee iltasi tähtitaivaan alla! Voit käyttää sitä lukemiseen teltassa, leiripaikan ympärillä liikkumiseen tai vaelluksilla. Koska siinä on vain yksi kytkin, sitä on helppo käyttää, ja symmetrisen päänauhan ansiosta se on helppo säätää sopivaksi kaikenkokoisille päille. Pienen pakkauskokoonsa ja painoonsa ansiosta se mahtuu mihin tahansa takin taskuun tai reppuun ja on mukana kaikissa seikkailuissasi. Kolmen pariston mukana toimitettava TIKKINA® on HYBRID CONCEPT -tekniikan ansiosta yhteensopiva myös CORE-akun kanssa.
Pienistä apuvälineistä on paljon hyötyä Näkyvyys parantaa turvallisuutta ja auttaa välttämään onnettomuuksia. Valkoiset LED-turvavalot auttavat myös reitin löytämisessä sekä avainten tai varusteiden etsimisessä repusta. Joustavien pidikkeiden ansiosta valot on helppo kiinnittää nopeasti esimerkiksi reppuihin, vaellussauvoihin, telttoihin ja lastenvaunuihin.
| Tuotenimi: | Petzl Tikkina Otsalamppu - musta |
| Valmistaja: | Petzl |
| Tuotenumero: | PZL761570 |
| toiminta: | Retkeily, Kiipeily |
| IP-luokitus: | IPX4 |
| Akkutyyppi: | AAA / LR3 alkali, AAA / LR3 NiMh |
| maksimi käyttöaika: | 100h |
| kiinnityskohta: | Kypärä, Pää |
| StVZO legal (Saksan tieliikennelupasäännökset): | Ei |
| maks. valovirta: | 300lm |
| enimmäisheitto: | 65m |
| värilämpötila: | neutraali valkoinen |
| valoversio: | Kypärälamppu, Otsalamppu |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 92g |
| valmistajan tuotekoodi: | E060AB00 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 3342540847125 |
| Valmistajan sivu: | http://www.petzl.com/ |