Mukava ja täysin säädettävä lasten kiipeilyvaljaat
MACCHU, kiipeilyvaljaat aivan kuin aikuisille! Lantiohihna ja jalkalenkit ovat säädettävissä, joten valjaat ovat täysin säädettävät ja mukautuvat vaivattomasti lasten kokoon. Lantiohihna ja jalkalenkit ovat pehmustetut, minkä ansiosta valjaat ovat erityisen mukavat myös vapaassa roikkuessa. Lantiohihnan kaksi solkea helpottavat kiinnityssilmukoiden oikeaa säätämistä, ja värillinen lukkorengas mahdollistaa nopean silmämääräisen tarkistuksen. Lisäksi hihnassa on kaksi materiaalilenkkiä pikakiinnityssarjojen kuljettamista varten.
| Tuotenimi: | Petzl Macchu Lasten kiipeilyvaljaat - atlantic blue |
| Valmistaja: | Petzl |
| Tuotenumero: | PZL761544 |
| toiminta: | Kiipeily |
| sukupuoli: | Lapset |
| turvallisuusstandardit: | EN 12277 |
| valjasversio: | Istumavaljaat |
| valjaiden ominaisuudet: | Välinesilmukat, Säädettävät jalkalenkit |
| Ranteen ympärysmitta: | 54-65cm |
| Reiden ympärysmitta: | 34-46cm |
| tarkoitus kiipeily: | Urheilukiipeily |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| Paino: | 325g |
| valmistajan tuotekoodi: | C015AB00 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 3342540852846 |
| Valmistajan sivu: | http://www.petzl.com/ |