Shimano GRX -ryhmä takaa sujuvan vaihteenvaihdon ja tehokkaan jarrujen käytön, vaikka olosuhteet olisivatkin kaikkea muuta kuin sujuvia. Tubeless Ready GR650-vanteet ja
| Tuotenimi: | BMC URS 01 LT TWO - Hiilikuitu Gravel-Pyörä - 2027 - chameleon oil / black |
| Valmistaja: | BMC Bikes |
| Tuotenumero: | BMC761520 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| ketju: | Shimano CN-M6100 |
| rataspakka: | Shimano Deore CS-M6100-12 |
| vaihtaja: | Shimano GRX BL-RX610 / ST-RX610 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano GRX RD-RX822 |
| keskiölaakerit: | Shimano SM-BB72-41B | Pressfit |
| etuhammasratassuhde: | 38 |
| kampisarja: | Shimano GRX FC-RX610-1 |
| jarrut: | Shimano GRX BR-RX410 | 180/160mm |
| renkaat: | GR650 | Tubeless Ready | 26mm |
| satulatolppamalli: | URS 01 | 01 Premium Carbon D-Shaped |
| satula: | Fizik Vento Argo X7 | 150mm |
| tankoteippi: | BMC Tacky 3mm |
| ohjaustanko: | BMC HB D4 03, 0, 16 | Alloy 6061 | Gravel Geometry | 115mm drop | 70mm reach | 16° flare |
| ohjainkannatin: | BMC MSM |
| haarukka: | Micro Travel Technology | Premium Carbon Blades |
| runko: | URS 01 Gen. 2 | 01 Premium Carbon | Micro Travel Technology | Gravel+ Geometry |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 10-51 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | X-Cages │Storage Pouch │Cargo Strap |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 20 mm |
| ASTM: | Luokka 2 |
| renkaat: | Continental Terra Adventure Trail Grip | Tubeless | 45mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 47mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2027 |
| Väri: | Ruskea |
| haarukan rakenne: | Yksi iskunvaimennin |
| Paino: | 11100g |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | BMC - URS |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 7630906535295, 7630906535288, 7630906535370, 7630906535462 |
| Valmistajan sivu: | http://www.bmc-switzerland.com |