Syntynyt kolmesta luonnonvoimasta: veljestä, joka tanssii tuulen kanssa, siitä, joka liukuu painottomasti vuorten yli, ja siitä, joka on muovautunut murtumattomaksi maasta. Yhdessä ne muodostavat upouuden BMC KAIUS 01:n, joka tuo nopeuden, keveyden ja voiman jokaiseen villiin kilometriin. Gravel-kilpailut ovat yhä nopeampia, nopeampia kuin koskaan ennen, ja vauhti kiihtyy edelleen.
Uusin sukupolvi tarjoaa ylivertaisen nopeuden, ajokokemuksen, jota mikään muu pyörä ei voi tarjota, sekä pitoa ja hallittavuutta, joita parhaat vaativat. Tämä ei ole vain alkuperäisen KAIUSin jatkokehitys, vaan vastaus jokaisen gravel-kilpailijan toiveisiin.
BMC KAIUS 01 TWO on suunniteltu alusta alkaen kilpapyöräilyyn, ja se on kilpailijoita nopeampi, aerodynamiikallaan paremman suorituskyvyn tarjoava ja reagoivampi. 7 %:n aerodynamiikallaan edulla 40 km/h:n nopeudella tämä maantiepyörä selviää pitkistä vastatuuliosuuksista ja nopeista kilpailuvaiheista vähemmällä voimankäytöllä. 01 Premium hiilikuitu-runko takaa erinomaisen voimansiirron, kun taas parannettu joustavuus, 51 mm:n rengastila ja vakaus antavat sinun pysyä täysillä mukana, vaikka kilpailun intensiteetti kasvaisi.
| Tuotenimi: | BMC KAIUS 01 TWO - Hiilikuitu Gravel-Pyörä - 2027 - copper grey |
| Valmistaja: | BMC Bikes |
| Tuotenumero: | BMC761479 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| ketju: | SRAM Force | CN-FRC-E1 |
| rataspakka: | SRAM Force XPLR | CS-XG-1371-E1 |
| vaihtaja: | SRAM Force AXS | ED-FRC-E1 |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM Force XPLR AXS | RD-FRC-1E-E1 |
| keskiölaakerit: | SRAM DUB T47 85.5 Road Wide | BB-DUB-T47-A1 |
| etuhammasratassuhde: | 42 |
| kampisarja: | SRAM Force AXS Wide | FC-FRC-1WP-E1 | SRAM Force XPLR AXS Power Meter |
| jarrut: | SRAM Force AXS | 160/160mm |
| renkaat: | CG 39 Carbon | Tubeless Ready |
| satulatolppamalli: | Teammachine SLR 01 Gen. 5 | 01 Premium Carbon Aero Shaped |
| satula: | Fizik Vento Argo X3 | Kium rails | 140mm |
| tankoteippi: | BMC Tacky 3mm |
| ohjaustanko: | ICS Carbon Aero Gen. 2 | One-Piece Full Carbon Cockpit |
| ohjainkannatin: | ICS Carbon Aero Gen. 2 | One-Piece Full Carbon Cockpit |
| haarukka: | Kaius 01 Gen. 2 | 01 Premium Carbon | ICS Technology |
| runko: | Kaius 01 Gen. 2 | 01 Premium Carbon | Aerocore Design |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 10-46 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | SRAM AXS charger | Aerocore Bottle Cages | Computer mount for Garmin, Wahoo and GoPro |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| ASTM: | Luokka 2 |
| renkaat: | Continental Terra Competition Race Rapid | Tubeless | 45mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 51mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2027 |
| Väri: | Hopea |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 7800g |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | BMC - Kaius |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 13 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 7630906536933, 7630906536926, 7630906536919, 7630906537008, 7630906537077, 7630906537060 |
| Valmistajan sivu: | http://www.bmc-switzerland.com |