Syntynyt kolmesta luonnonvoimasta: veljestä, joka tanssii tuulen kanssa, siitä, joka liukuu painottomasti vuorten yli, ja siitä, joka on muovautunut murtumattomaksi maasta. Yhdessä ne muodostavat upouuden BMC KAIUS 01:n, joka tuo nopeuden, keveyden ja voiman jokaiseen villiin kilometriin. Gravel-kilpailut ovat yhä nopeampia, nopeampia kuin koskaan ennen, ja vauhti kiihtyy edelleen.
Uusin sukupolvi tarjoaa ylivertaisen nopeuden, ajokokemuksen, jota mikään muu pyörä ei voi tarjota, sekä pitoa ja hallittavuutta, joita parhaat vaativat. Tämä ei ole vain alkuperäisen KAIUSin jatkokehitys, vaan vastaus jokaisen gravel-kilpailijan toiveisiin.
BMC KAIUS 01 THREE on suunniteltu alusta alkaen kilpapyöräilyä varten, ja se on kilpailijoita nopeampi, aerodynamiikalla parempi ja reagoivampi. 7 %:n aerodynamiikalla saavutettavalla edulla 40 km/h:n nopeudella tämä maantiepyörä selviää pitkistä vastatuuliosuuksista ja nopeista kilpailuvaiheista vähemmällä voimankäytöllä. 01 Premium hiilikuitu-runko takaa erinomaisen voimansiirron, kun taas parannettu joustavuus, 51 mm:n rengastila ja vakaus antavat sinun pysyä täysillä mukana, vaikka kilpailun intensiteetti kasvaisi.
Tämä kokoonpano yhdistää nopeimman BMC-gravel-alustan ja
| Tuotenimi: | BMC KAIUS 01 THREE - Hiilikuitu Gravel-Pyörä - 2027 - moss gold / carbon |
| Valmistaja: | BMC Bikes |
| Tuotenumero: | BMC761478 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| ketju: | SRAM Rival | CN-RIV-E1 |
| rataspakka: | SRAM Rival XPLR | CS-XG-1351-E1 |
| vaihtaja: | SRAM Rival AXS | ED-RIV-E1 |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM Rival XPLR AXS | RD-RIV-1E-E1 |
| keskiölaakerit: | SRAM DUB T47 85.5 Road Wide | BB-DUB-T47-A1 |
| etuhammasratassuhde: | 42 |
| kampisarja: | SRAM Rival XPLR AXS Wide | FC-RIV-1W-E1 |
| jarrut: | SRAM Rival AXS | 160/160mm |
| renkaat: | CG 40 Carbon | Tubeless Ready |
| satulatolppamalli: | Teammachine SLR 01 Gen. 5 | 01 Premium Carbon Aero Shaped |
| satula: | Fizik Vento Argo X5 | 140mm |
| tankoteippi: | BMC Tacky 3mm |
| ohjaustanko: | BMC HB D4 03, 0, 12 | Alloy 6061 | Endurance Geometry | 125mm drop | 70mm reach | 12° flare |
| ohjainkannatin: | BMC RSM 01 | Integrated Cockpit System Technology |
| haarukka: | Kaius 01 Gen. 2 | 01 Premium Carbon | ICS Technology, |
| runko: | Kaius 01 Gen. 2 | 01 Premium Carbon | Aerocore Design |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 10-46 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | SRAM AXS charger | Aerocore Bottle Cages |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| ASTM: | Luokka 2 |
| renkaat: | Continental Terra Competition Race Rapid | Tubeless | 45mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 52mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2027 |
| Väri: | Musta, Kulta |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 8300g |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | 54 cm with all accessories |
| Tuotesarja: | BMC - Kaius |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 13 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 7630906537053, 7630906537046, 7630906537039, 7630906537022, 7630906537015, 7630906537084 |
| Valmistajan sivu: | http://www.bmc-switzerland.com |