Syntynyt kolmesta luonnonvoimasta: veljestä, joka tanssii tuulen kanssa, siitä, joka liukuu painottomasti vuorten yli, ja siitä, joka on muovautunut murtumattomaksi maasta. Yhdessä ne muodostavat upouuden BMC KAIUS 01:n, joka tuo nopeuden, keveyden ja voiman jokaiseen villiin kilometriin. Gravel-kilpailut ovat yhä nopeampia, nopeampia kuin koskaan ennen, ja vauhti kiihtyy edelleen.
Uusin sukupolvi tarjoaa ylivertaisen nopeuden, ajokokemuksen, jota mikään muu pyörä ei voi tarjota, sekä pitoa ja hallittavuutta, joita parhaat vaativat. Tämä ei ole vain alkuperäisen KAIUSin jatkokehitys, vaan vastaus jokaisen gravel-kilpailijan toiveisiin.
KAIUS 01 ONE on erityisesti gravel-kilpailuja varten kehitetty maantiepyörä, joka todistaa, että epäasfaltoidulla alustalla voi olla aerodynaaminen, reagoiva ja uskomattoman nopea. Tämän maantiepyörän toinen sukupolvi vie tätä konseptia vielä pidemmälle. Aerodynamiikkaa on jälleen optimoitu, ja se tarjoaa mitatun 7 %:n edun 40 km/h:n nopeudella.
Varustelu vastaa vaatimuksia. Täydellinen
| Tuotenimi: | BMC KAIUS 01 ONE - Hiilikuitu Gravel-Pyörä - 2027 - copper white / thunder blue |
| Valmistaja: | BMC Bikes |
| Tuotenumero: | BMC761477 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| ketju: | SRAM Red | CN-RED-E1 |
| rataspakka: | SRAM Red XPLR | CS-XG-1391-E1 |
| vaihtaja: | SRAM Red AXS | ED-RED-E1 |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM Red XPLR AXS | RD-RED-1E-E1 |
| keskiölaakerit: | SRAM DUB T47 85.5 Road Wide | BB-DUB-T47-A1 |
| etuhammasratassuhde: | 42 |
| kampisarja: | SRAM Red XPLR AXS Wide | FC-RED-1WP-E1 | SRAM Red XPLR AXS Power Meter |
| jarrut: | SRAM Red AXS | 160/160mm |
| renkaat: | CG 39 SL Carbon | Tubeless Ready | 39mm |
| satulatolppamalli: | Teammachine SLR 01 Gen. 5 | 01 Premium Carbon Aero Shaped |
| satula: | Fizik Vento Argo X1 Carbon | 140mm |
| tankoteippi: | BMC Tacky 3mm |
| ohjaustanko: | ICS Carbon Aero Gen. 2 | One-Piece Full Carbon Cockpit |
| ohjainkannatin: | ICS Carbon Aero Gen. 2 | One-Piece Full Carbon Cockpit |
| haarukka: | Kaius 01 Gen. 2 | 01 Premium Carbon | ICS Technology |
| runko: | Kaius 01 Gen. 2 | 01 Premium Carbon | Aerocore Design |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 10-46 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | SRAM AXS charger | Aerocore Bottle Cages | Computer mount for Garmin, Wahoo and GoPro |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| ASTM: | Luokka 2 |
| renkaat: | Continental Terra Competition Race Rapid | Tubeless | 45mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 51mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2027 |
| Väri: | Valkoinen, Sininen |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| Paino: | 7100g |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | 54 cm with all accessories |
| Tuotesarja: | BMC - Kaius |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 13 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 7630906536988, 7630906536971, 7630906536964, 7630906536957, 7630906536940 |
| Valmistajan sivu: | http://www.bmc-switzerland.com |