Levitä maastossa punainen matto pehmeällä, tilavalla 650-fill-untuvamakuupussilla, joka pakkautuu pieneksi ja avautuu suureksi peitoksi. Leveät muumio-muodot antavat sinulle tilaa venyttää, pyöriä ja ladata akkuja missä tahansa asennossa, missä tahansa – teltassa, mökissä tai pakettiautossa. Haluatko enemmän tilaa levittäytyä? Takertumaton vetoketju ulottuu alas ja jalkojesi ympärille, jolloin kassi muuttuu peitoksi, jossa on pitkät huopataskut, jotka tarjoavat suurta mukavuutta ja pienen palan kotia. Kevyt, kestävä ripstop-kuori, jossa on vettä hylkivä DWR- ja Marmot Down Defender -käsittely, pitää kassisi ilmavana ja lämpimänä, vaikka olosuhteet olisivat märät tai kosteat.
| Tuotenimi: | Marmot HiberNest 30 Short Untuvamakuupussi - Vetoketju vasemmalla - olive grove/nori |
| Valmistaja: | Marmot |
| Tuotenumero: | MRM761473 |
| toiminta: | Retkeily, Patikointi |
| sukupuoli: | Unisex |
| suositeltu rungon korkeus: | 168cm |
| vuodenaika: | All-season |
| Makuupussi: | Untuvamakuupussi |
| eristys: | Untuva |
| mukavuuslämpötila: | -2°C |
| lämpötilaraja: | -8°C |
| äärilämpötila: | -26°C |
| täytteen paino: | 468g |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Oliivi |
| Paino: | 997g |
| Kestävä kehitys: | RDS - Vastuullinen untuvastandardi |
| GTIN: | 195115379087 |
| Valmistajan sivu: | http://www.marmot.de |