Levitä maastossa punainen matto pehmeällä, tilavalla 650-fill-untuvamakuupussilla, joka pakkautuu pieneksi ja avautuu suureksi peitoksi. Leveät muumio-muodot antavat sinulle tilaa venyttää, pyöriä ja ladata akkuja missä tahansa asennossa, missä tahansa – teltassa, mökissä tai pakettiautossa. Haluatko enemmän tilaa levittäytyä? Takertumaton vetoketju ulottuu alas ja jalkiesi ympärille, jolloin kassi muuttuu peitoksi, jossa on pitkät huopalaidat, jotka tarjoavat suurta mukavuutta ja pienen palan kotia. Kevyt, kestävä ripstop-kuori, jossa on vettä hylkivä DWR- ja Marmot Down Defender -käsittely, pitää kassisi ilmavana ja lämpimänä, vaikka olosuhteet olisivat kosteat tai kosteat.
| Tuotenimi: | Marmot HiberNest 30 Standard Untuvamakuupussi - Vetoketju vasemmalla - olive grove/nori |
| Valmistaja: | Marmot |
| Tuotenumero: | MRM761471 |
| toiminta: | Retkeily, Patikointi |
| sukupuoli: | Unisex |
| suositeltu rungon korkeus: | 183cm |
| vuodenaika: | All-season |
| Makuupussi: | Untuvamakuupussi |
| eristys: | Untuva |
| mukavuuslämpötila: | -2°C |
| lämpötilaraja: | -8°C |
| äärilämpötila: | -26°C |
| täytteen paino: | 496g |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Oliivi |
| Paino: | 1147g |
| Kestävä kehitys: | RDS - Vastuullinen untuvastandardi |
| GTIN: | 195115378929 |
| Valmistajan sivu: | http://www.marmot.de |