Liukua kassiin, joka täyttää korkeimmat vaatimuksesi mukavuuden, lämmön ja säänkestävyyden suhteen. Tämä erittäin pehmeä, synteettinen mummy-kassi on tarkoituksella valmistettu 100 % kierrätetyistä yksiaineksista ja eristeestä. Kevyt, pehmeä ja pakattava, eristeellä varustettu makuupussi pysyy lämpimänä myös märkänä, joten se on kodikas vaihtoehto kotisi ulkopuolella, olitpa sitten reitillä repustasi tai leirintäalueella autotavaratilastasi. Koko pituinen vasemmalla puolella oleva takertumaton vetoketju ja ylimääräinen lyhyt vetoketju oikealla puolella antavat sinun säätää mukavuutta tarkasti ja nauttia pehmeästä huopanenoisesta tunteesta. ISO-testattu lämpötilaluokitus tarkoittaa, että voit olla varma, että kassi kestää pakkasen. Tilava jalkatila antaa jaloillesi tilaa rentoutua ja ladata akkuja, kun taas eristeinen vetoketjuputki estää kylmän ilman pääsyn sisään, kun olet vaipumassa uneen. Sisäinen säilytystasku on ihanteellinen piilolinssien tai otsalampun säilyttämiseen, ja mukana toimitettavan pakkauspussin ansiosta voit pakata tavarat, sujauttaa ne pussiin ja lähteä viikonlopuksi tai viikon ajaksi retkelle.
| Tuotenimi: | Marmot Trestles Elite Eco 50 Long Synteettinen makuupussi - Vetoketju vasemmalla - cosmos red/steel onyx |
| Valmistaja: | Marmot |
| Tuotenumero: | MRM761467 |
| toiminta: | Retkeily, Patikointi |
| sukupuoli: | Unisex |
| suositeltu rungon korkeus: | 198cm |
| vuodenaika: | All-season |
| Makuupussi: | Synteettinen makuupussi |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| mukavuuslämpötila: | +9°C |
| lämpötilaraja: | +5°C |
| äärilämpötila: | -8°C |
| täytteen paino: | 400g |
| Makuupussi ominaisuudet: | Vetoketju vasemmalla, Lämpökauluksella, Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Punainen |
| Paino: | 816g |
| GTIN: | 195115409418 |
| Valmistajan sivu: | http://www.marmot.de |