Trailfin 3P -teltta tarjoaa runsaasti pääntilaa ja älykkään säilytystilan retkellä. Kaksipisteinen rakenne työntää seinät ulospäin laajentaen pohjapinta-alaa, mikä antaa sinulle enemmän pääntilaa ja asuttavaa tilaa ilman ylimääräistä painoa. Evänmuotoiset varustelokerot ulottuvat ulospäin älykkääksi ulkosäilytystilaksi, johon mahtuvat mutaiset saappaat ja tilaa vievät reput mukavuusalueesi ulkopuolelle. Lyhyet saavut ovat helppoja pakata, ja värikoodatut saavut ja kiinnikkeet helpottavat teltan pystyttämistä pitkän retkipäivän jälkeen. Itsenäisesti seisova rakenne, täysin teipattu sadesuoja ja mukana toimitettu teltta-alusta tekevät Trailfin 3P -teltasta nopean ja kevyen valinnan, joka ei tingi mukavuudesta. Olitpa lähdössä viikonloppuretkelle alppi-järvelle tai autolla retkeilemään, tämä teltta tarjoaa parannetun asuttavuuden, nopean pystytyksen ja älykkään säilytystilan – kaiken, mitä tarvitset seuraavalle seikkailullesi.
| Tuotenimi: | Marmot Trailfin 3P Teltta - olive grove/nori |
| Valmistaja: | Marmot |
| Tuotenumero: | MRM761464 |
| toiminta: | Retkeily, Patikointi |
| sukupuoli: | Unisex |
| pakkauskoko (p/l/k): | 500/190/190mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Patikointi |
| telttarakenne: | Kupoli |
| Henkilömäärä: | 3 |
| teltan vähimmäispaino: | 2871g |
| sisäänkäynnit: | 2 |
| apse: | 2 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Oliivi |
| Paino: | 3312g |
| GTIN: | 195115378950 |
| Valmistajan sivu: | http://www.marmot.de |