Bivybag Duo UL on erittäin kevyt ja pieneksi pakkautuva hätäbivakki. Se on ihanteellinen kumppani jokaiselle retkelle ja suojaa hätätilanteessa tuulelta ja säältä. 140 cm:n olkapään leveydellä se tarjoaa tilaa myös toiselle henkilölle.
Teipatut saumat suojaavat kosteudelta ja vedeltä. Lisäksi kolme pohja-aukkoa vähentävät kondenssiveden muodostumista. Kirkkaan värin ansiosta olet näkyvissä hätätilanteissa.
Tätä käytännöllistä bivy-pussia voi käyttää myös suojapeitteenä tauolla tai yhden hengen ponchona.
| Tuotenimi: | Exped Bivybag Duo UL - dark lava |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760829 |
| toiminta: | Retkeily, Vaellus, Alpine |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| pakkauskoko (p/l/k): | 150/90/90mm |
| vuodenaika: | All-season |
| Makuupussi: | Bivy-kassi |
| vesipatsas: | 2500mm |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Vuorikiipeily |
| Henkilömäärä: | 1, 1 - 2 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Punainen |
| Paino: | 260g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640277847248 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 7640277847248 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |