Kuten nimestäkin käy ilmi, Tarp Ponchoa voidaan käyttää sekä tarppina että ponchona.
Tässä monipuolisessa varusteessa on kahdeksan kiinnityssilmukkaa erilaisia tarppikäyttötapoja varten. Samalla sivujen painonapit mahdollistavat erilaisia sulkemis- ja tuuletusvaihtoehtoja. Takapuolen pituutta voi säätää, jolloin reppu pysyy sateelta suojattuna.
Tarp Ponchossa on anatomisesti muotoiltu huppu, ja vatsanauha estää sen lepattamisen tuulessa.
Materiaali
| Tuotenimi: | Exped Tarppi-poncho - moss |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760825 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| pakkauskoko (p/l/k): | 180/100/100mm |
| vesipatsas: | 3000mm |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 370g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | STANDARD 100 by OEKO-TEX® |
| GTIN: | 7640277846326 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |